RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kicz pojednania

Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Od kilku dni, od kiedy premier rzucił na pożarcie dziennikarzom tę zgrabną, słowną zbitkę, przez media przelewa się fala pytań o komentarz: czy Pani/Panu odpowiada ten kicz pojednania? Szczerze?

TAK, odpowiada, bo bardziej niż kicz pojednania rażą mnie nienawiść, kłamstwo, głupota i obłuda.

Gdyby pojednanie nie było kiczowate, nie powstałoby tyle komedii romantycznych, romansów, tego typu czytadeł czy ich ekranizacji.

"Przepraszam" najczęściej jest lekko pompatyczne, wypowiadane pod wpływem chwili, w stanie podwyższonych emocji.

I co z tego ? Jeżeli ma pomóc, to niech będzie kiczowate. Jeżeli...

Chyba już nikt nie wierzy w pojednanie, nawet kiczowate. Między Platformą Obywatelską a Prawem i Sprawiedliwością wyrosła żelazna kurtyna, a chętnych na przeskoczenie przez płot nie ma.

Źródło: RMF FM
Dalsza część artykułu pod materiałem video: