Policjanci prowadzą śledztwo w sprawie tajemniczego zaginięcia milionera Dona Lewisa sprzed ponad 20 lat. Kluczowe mogą być zeznania jego żony Carole Baskin, jednej z bohaterek serialu „Król tygrysów”. Działaczka na rzecz praw zwierząt, prowadząca ośrodek Big Cat Rescue, nie chce jednak rozmawiać ze służbami.

Don Lewis, mąż Carole Baskin, jednej z bohaterek serialu "Król tygrysów", zaginął w 1997 roku. Do tej pory nie wiadomo, co się z nim stało.

O zaginięciu milionera zrobiło się głośno jednak dopiero w 2020 roku, tuż po premierze dokumentalnej serii, która stała się hitem na platformie Netflix. Produkcja rzuciła nowe światło na tajemniczą sprawę i zachęciła policję do wznowienia śledztwa.  

50 przesłuchań, 200 tropów

Detektyw Moises Garcia z biura szeryfa hrabstwa Hillsborough w Tampie na Florydzie zorganizował w ostatnim czasie konferencję prasową, podczas której omówił postępy w działaniach służb. Mundurowy przyznał, że już trzykrotnie prosił Carole Baskin o rozmowę na temat zaginięcia jej męża. Ta jednak za każdym razem odmawiała.

To niezwykle dziwne, że małżonek lub krewny odmawia współpracy, kiedy członek rodziny zaginie - przyznał Garcia.

Śledczy przeprowadzili w sprawie już 50 przesłuchań i zbadali 200 tropów. Agenci federalni badają obecnie m.in. poszlaki w Kostaryce.

Detektyw Garcia jest przekonany o tym, że zagadka zaginięcia Lewisa zostanie rozwiązana.

Jeśli zapytasz detektywa z wydziału zabójstw, czy może rozwiązać sprawę, a on odmówi, powinieneś zabrać mu odznakę - powiedział dziennikarzom.

Baskin pozwała serwis Netflix

Carole Baskin niedawno pozwała serwis Netflix i domagała się zakazu wykorzystywania nagrań z jej udziałem w drugim sezonie "Króla tygrysów", który swoją premierę miał na platformie 17 listopada. Korporacja odpowiedziała jednak, że zarówno Baskin, jak i jej aktualny mąż zgodzili się na piśmie, że materiały mogą być wykorzystywane w przyszłości.  

Joe Exotic, bohater "Króla tygrysów" odbywa obecnie karę 22 lat pozbawienia wolności w więzieniu federalnym w Teksasie. W 2019 roku został uznany za winnego naruszenia federalnych przepisów dotyczących dzikiej przyrody i zlecenia zabójstwa Carole Baskin.