Są szanse na porozumienie w sprawie polskiej szkoły przy ambasadzie w Brukseli. Dyrektorka szkoły otrzymała e-maila z MEN-u z informacją, że jeżeli rodzice są gotowi współfinansować szkołę, to liceum stacjonarne może od września nadal funkcjonować. Początkowo resort chciał, by licealiści uczyli się korespondencyjnie.

Jest za wcześnie by mówić, że osiągnięto pełny kompromis. Na razie wiceminister edukacji Krzysztof Stanowski w odpowiedzi na informację, że część rodziców gotowa jest współfinansować szkołę odpowiedział, że ma prawo przekazać taką informację, że liceum stacjonarne na pewno będzie.

Dyrektorka szkoły liczy, że oszczędności, które zaproponowała kosztem szkoły podstawowej umożliwią jednak funkcjonowanie placówki bez jakichkolwiek opłat bez rodziców. Dyrektorka obawia się, że wielu uczniów nie będzie stać na zapłacenie 30-40 euro rocznie. Uważa, że szkoła powinna pozostać publiczna.

W ubiegłym tygodniu MEN porozumiał się z rodzicami uczniów pierwszej klasy liceum w Atenach. Licealiści nie będą uczyć się w trybie korespondencyjnym. Rodzice zgodzili się współfinansować uczenie.