RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Indie: Autobus wpadł do kanału. Zginęło co najmniej 36 osób

Poniedziałek, 29 stycznia (23:43)

Co najmniej 36 osób zginęło w wypadku, do którego doszło we wschodnich Indiach - podały władze stanu Murshidabad w Zachodnim Bengalu. Kierowca autobusu, w momencie gdy doszło do zdarzenia, rozmawiał przez telefon komórkowy.

Autobus przewoził ponad 50 pasażerów. Osoby, które przeżyły wypadek poinformowały, iż kierowca stracił kontrolę nad autobusem, gdy rozmawiał przez telefon komórkowy.

Policja przybyła na miejsce zdarzenia z opóźnieniem, co spowodowało wybuch agresji ze strony mieszkańców, którzy próbowali pomagać poszkodowanym. 

Rozzłoszczony tłum zaatakował furgonetki policyjne, a policja odpowiedziała użyciem gazu łzawiącego w celu rozproszenia tłumu - poinformowała agencja Kyodo.

(m)

Źródło: PAP
Tagi: Indie

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: