RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

"Ciągle wydobywamy ciała". Rośnie liczba ofiar osuwisk ziemi w Etiopii

Aktualizacja: Poniedziałek, 30 grudnia (16:00)

Do 229 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych dwóch osuwisk ziemi, do których doszło w ciągu dwóch dni w południowej Etiopii. Tragiczny bilans może się zwiększać w miarę trwania akcji poszukiwawczej - poinformowały lokalne władze.

Poprzedni bilans mówił o co najmniej 157 ofiarach śmiertelnych.

Nie wiem, kiedy to się skończy. Ciągle wydobywamy ciała - powiedział Markos Melese, szef agencji zarządzania kryzysowego w regionie Gofa.

Na nagraniu wideo udostępnionym przez lokalne władze widać ludzi kopiących ziemię łopatami i gołymi rękami.

Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła, gdy ludzie, którzy przybyli na ratunek, również zostali uwięzieni (pod zwałami ziemi - PAP) - powiedział administrator okręgu Misikir Mitiku, dodając, że jest to "bardzo smutne wydarzenie".

Do pierwszego osuwiska doszło w niedzielę wieczorem, drugie nastąpiło w poniedziałek rano.

Źródło: RMF FM/PAP
Tagi: Afryka

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: