RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sopot wypowiada wojnę wandalom dewastującym windy

Publikacja: Wtorek, 29 marca (12:57) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nie ma mocnych na wandali w Sopocie. Trzy windy warte prawie dwa miliony złotych, zainstalowane na dworcach Szybkiej Kolei Miejskiej, nie jeżdżą, bo są notorycznie dewastowane. Urządzenia miały ułatwiać życie matkom z dziećmi w wózkach i osobom niepełnosprawnym. Władze Sopotu i SKM-ki wypowiedziały wandalom wojnę.

Windy najczęściej dewastują wandale wracający z weekendowych imprez. Dźwigów używają czasem jako publicznych toalet. Okoliczni mieszkańcy boją się interweniować, ponieważ są agresywni. Dlatego miasto mówi: dość. Nietypowa wojna ma polegać na rozklejaniu niewielkich plakacików z napisem "Nie psuj, bo i Tobie może się kiedyś przydać".

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: