RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Referendum strajkowe w Kompanii Węglowej

Autor: Publikacja: Czwartek, 2 września (08:11) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zaczęło się o godz.6 i potrwa do godz. 2 w nocy. W kopalniach Kompanii Węglowej trwa referendum strajkowe. Górnicy odpowiadają tylko na jedno pytanie - czy są gotowi do strajku?

Losy samego referendum wydają się być przesądzone. Nigdy wcześniej nie zdarzyło się, żeby górnicy nie zgodzili się na strajk. Jednak czy do protestu dojdzie, ostatecznie w poniedziałek zdecyduje sztab strajkowy.

Zarząd Kompanii Węglowej ostrzega, że ewentualny strajk będzie nielegalny i przyniesie straty. Co więcej, władze korporacji obiecują ponad 57 milionów złotych na podwyżki. Szef górniczej "Solidarności" nazywa te argumenty próbą zastraszania i kupowania górników.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: