Reporterzy RMF FM dotarli do pisma wysłanego z Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji do komend wojewódzkich, z którego wynikało, że wprowadzono nieformalny zakaz pracy policjantów w nadgodzinach. Powód? Brak pieniędzy. Po informacji RMF FM Komendant Główny Policji wycofał pismo. Były poseł PiS i współzałożyciel Ruchu Narodowego Artur Zawisza potrącił rowerzystkę. Co istotne, polityk usiadł za kierownicą nie mając uprawnień: prawo jazdy stracił w 2016 roku za jazdę pod wpływem alkoholu. Ministerstwo Finansów odniosło się do głośnej sprawy byłego bliskiego współpracownika Mariana Banasia, który - według prasowych doniesień - miał współpracować z mafią VAT-owską. Z Wielkiej Brytanii natomiast napływają kolejne informacje dot. śmierci 39 migrantów w ciężarówce: jedną z ofiar mogła być 26-letnia Wietnamka, a w śledztwie zatrzymano już cztery osoby. O wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały miejsce w piątek, dowiesz się z naszego Podsumowania Dnia!

MF o byłych współpracownikach Banasia: Takie przypadki zdarzają się w każdej organizacji

"Jednostkowe przypadki zachowań niezgodnych z prawem zdarzają się w każdej organizacji" - tak Ministerstwo Finansów tłumaczy się z afery ujawnionej przez "Rzeczpospolitą". Chodzi o to, że bliski współpracownik szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia z czasów jego pracy w Ministerstwie Finansów od stycznia siedzi w areszcie pod zarzutem kierowania grupą wyłudzającą VAT.

Ministerstwo Finansów w oświadczeniu przekonuje, że w skarbówce pracuje 60 tysięcy osób i w związku z tym mogą zdarzać się czarne owce. Dlatego utworzono tam Biuro Inspekcji Wewnętrznej, czyli wewnętrzną policję.

Pismo ws. policyjnych nadgodzin. „Biurokracja oderwana od rzeczywistości”

Po informacjach RMF FM Komendant Główny Policji wycofuje pismo biura kadr KGP ws. nadgodzin policjantów. Z dokumentu, do którego dotarli nasi reporterzy, wynikało, iż na ten rok nie ma pieniędzy na wypłatę nadgodzin. Co więcej, z dokumentu można wywnioskować, że zakazuje się policjantom pracy w nadgodzinach. Jeżeli ktoś się nie zastosuje, grożą mu konsekwencje służbowe. Pismem biura kadr KGP oburzone jest także Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Sąd Najwyższy wyznaczył terminy rozpatrzenia pierwszych dwóch protestów PiS

30 października wyznaczono terminy rozpatrzenia pierwszych dwóch protestów PiS w wyborach do Senatu. Chodzi o okręgi nr 12 i 92. Protesty zostaną rozpatrzone na posiedzeniach niejawnych. Rozpozna je skład trzech sędziów Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych: przewodniczący sędzia Grzegorz Żmij oraz sędziowie Leszek Bosek i Paweł Czubik.

OKW w Koszalinie negatywnie o proteście wyborczym PiS-u

Okręgowa Komisja Wyborcza w Koszalinie wnioskuje o pozostawienie bez dalszego biegu protestu Komitetu Wyborczego PiS w sprawie wyborów do Senatu. Podobne stanowisko ws. innego okręgu zajęła też Państwowa Komisja Wyborcza. 

Były poseł Artur Zawisza potrącił rowerzystkę. Nie miał prawa jazdy

Znany polityk prawicy Artur Zawisza potrącił w Warszawie rowerzystkę. Kobieta trafiła do szpitala. Jak informuje PAP, Zawisza nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów.

39 ciał w ciężarówce: Wśród ofiar mogła być młoda Wietnamka. Wysłała matce dramatycznego SMS-a

26-letnia Wietnamka mogła być jedną z 39 ofiar, których ciała znaleziono w kontenerze-chłodni w Wielkiej Brytanii - takie informacje przekazała przedstawicielka organizacji broniącej praw człowieka z Hanoi. Wcześniej informowano, że wszystkie ofiary pochodziły z Chin.

Według relacji aktywistki, w trakcie podróży młoda kobieta wysłała do swej matki dramatycznego esemesa, w którym skarżyła się, że brakuje jej powietrza.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ! >>>>

Śmierć 39 migrantów w ciężarówce: Policja zatrzymała kolejną osobę

Brytyjska policja poinformowała, że w związku ze śmiercią 39 ludzi, których ciała znaleziono w ciężarówce w Anglii, aresztowana została czwarta osoba. Wcześniej aresztowano mężczyznę i kobietę z Irlandii Północnej, którzy są podejrzani są o przemyt ludzi i zabójstwo.

Koniec misji jachtu „I love Poland”? Nie będzie prestiżowych regat

To prawdopodobnie już koniec promocji Polski za pomocą jachtu Polskiej Fundacji Narodowej. Jednostka nie weźmie udziału w prestiżowych regatach Rolex Sydney Hobart Yacht Race 2019. 

Rosja: Poborowy zastrzelił ośmiu innych żołnierzy

Rosyjski poborowy zastrzelił ośmiu innych żołnierzy w jednostce wojskowej w Kraju Zabajkalskim na Dalekim Wschodzie - poinformowało Ministerstwo Obrony Rosji. Media podają, że dwóch żołnierzy zostało też rannych.

Siatkarska Liga Mistrzów: Polskie drużyny poznały rywali. Będzie ciekawie, ale i niełatwo!

Pięć polskich drużyn - trzy zespoły mężczyzn i dwa kobiet - poznało swoich grupowych rywali w siatkarskiej Lidze Mistrzów.

Trudne zadanie czeka mistrzynie kraju z ŁKS Commercecon Łódź, które trafiły na broniącą trofeum ekipę z Novary.

Ciekawie zapowiada się również pojedynek siatkarzy Projektu Warszawa z drużyną Sir Colussi Sicoma Perugia, którą prowadzi Vital Heynen i której barw broni Wilfredo Leon.

Pełne wyniki przeprowadzonego w Sofii losowania grup Ligi Mistrzów znajdziesz TUTAJ! >>>>