Janusz Wojciechowski być może będzie musiał ponownie odpowiedzieć na pytania komisji PE, jego dzisiejsze przesłuchanie zostało uznane za mało konkretne. Tragicznie zakończyła się rodzinna awantura w Lidzbarku Warmińskim: 21-latek ranił żonę nożem, sam zginął w wypadku samochodowym. Polscy siatkarze, w swoim pierwszym meczu Pucharu Świata, rozgromili Tunezyjczyków. Kolejne oddziały szpitalne są zamykane z powodu braku lekarzy. Co jeszcze wydarzyło się we wtorek? Najważniejsze informacje dnia zebraliśmy dla Was w podsumowaniu dnia.


Wojciechowski mało konkretny podczas przesłuchania. Możliwa powtórka

Janusz Wojciechowski będzie musiał pisemnie odpowiedzieć na dodatkowe pytania komisji ds. rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska Parlamentu Europejskiego. Polski kandydat będzie miał tydzień na udzielenie odpowiedzi na zagadnienia. Później, możliwe jest jego powtórne przesłuchanie.

Lidzbark Warmiński: 21-latek zaatakował żonę nożem, zginął w czasie ucieczki

Do rodzinnego dramatu doszło w Lidzbarku Warmińskim. 21-latek zaatakował nożem swoją żonę. Zadał jej kilkanaście ciosów, po czym wsiadł w samochód i zaczął uciekać.

Poranny wypadek autobusu, którym do szkoły jechały dzieci i młodzież

W rejonie miejscowości Woplawki koło Kętrzyna w woj. warmińsko-mazurskim doszło do wypadku autobusu, którym jechało 31 osób, w tym dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Pojazd wpadł do rowu.

Finlandia: To uczeń przeprowadził atak w szkole w Kuopio

Jedna osoba nie żyje, a 10 jest rannych - to bilans dramatycznego zajścia w szkole zawodowej, która wynajmuje lokale w centrum handlowym w Kuopio w Finlandii. 25-letni mężczyzna wtargnął do szkoły z mieczem i bronią palną. Policja podała, że napastnik jest uczniem tej placówki.

Polscy siatkarze pokonali Tunezję. Fantastyczny początek Pucharu Świata

Od mocnego uderzenia rozpoczęli polscy siatkarze udział w Pucharze Świata. W japońskiej Fukuoce biało-czerwoni rozgromili Tunezję 3:0.

Kolejne oddziały szpitalne zawieszają działalność

Szpital powiatowy w Wodzisławiu Śląskim zawiesił na trzy miesiące działalność chirurgii ogólnej. Przyczyną jest brak lekarzy. To już kolejna placówka w regionie, która z tego powodu zamyka oddział.

Przez brak lekarzy zamknięto również oddział chirurgii dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku. Przez kilka miesięcy był zawieszony, bo dyrekcja intensywnie szukała lekarzy, którzy mogliby tam pracować, niestety bezskutecznie. O sytuacji szpitala we Włocławku przeczytaj TUTAJ>>>

Podobny los spotkał oddział ginekologiczno-położniczy w Zakopanem. Tam został tylko ordynator, jeden rezydent i 20 położnych. O szpitalu w Zakopanem przeczytaj TUTAJ>>>

Ważąca 315 mld ton góra lodowa oderwała się od lodowca szelfowego

Największa od 50 lat góra lodowa, ważąca 315 mld ton, oderwała się od lodowca szelfowego Amery we wschodniej części Antarktydy. Całkowita powierzchnia bloku lodu wynosi 1636 km kw., co oznacza, że jest ponad trzykrotnie większa niż powierzchnia Warszawy.

Wywóz odpadów medycznych gwałtownie drożeje

Polskie szpitale znów dostają po kieszeni - tym razem winne są szybko rosnące koszty odbioru i utylizacji odpadów medycznych. Skoczyły kilkukrotnie, a w skrajnych przypadkach nawet dziesięciokrotnie - alarmuje Polska Federacja Szpitali. Niektóre lecznice za pozbycie się odpadów będą musiały teraz zapłacić kilkanaście milionów złotych.

 

Prezes NIK pozwał TVN. Domaga się przeprosin za reportaż o kamienicy

Szef NIK Marian Banaś złożył pozew cywilny o ochronę dóbr osobistych przeciwko TVN S.A. i reporterowi Bertoldowi Kittelowi w związku z materiałem "Superwizjera". Banaś domaga się przeprosin, sprostowania i zapłaty stosownej kwoty na cel społeczny.