RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zaćmienie Słońca przyczyną samobójstw

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nie wszyscy oparli się apokaliptycznym wizjom roztaczanym przy okazji

dzisiejszego zaćmienia słońca. Z Brazylii nadeszły wieści, że trzech

mieszkańców Rio de Janeiro popełniło wczoraj samobójstwo w obawie przed

końcem świata, który miał towarzyszyć zasłonięciu słońca przez księżyc.

Przed odebraniem sobie życia oznajmili krewnym, że wolą umrzeć

przed nadejściem "dnia sądu ostatecznego".

Panika ogarnęła także tysiące mieszkańców brazylijskiego stanu Piaui.

Postanowili oni nie wychodzić dzisiaj z domów, aby stawić czoła końcu

świata razem z rodzinami.

Natomiast w mieście Picui na północ od Brasilii szef lokalnej policji

uwolnił wczoraj z więzienia trzech rabusiów. Przekonany o nadchodzącym

Armageddonie postanowił dać im wolność. Cała czwórka razem zasiadła do

ostatniej biesiady. Dziś rano z wielkim kacem przekonali się, że świat

wciąż istnieje.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: