RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Z winy urzędnika (wielomilionowy) problem ze stadionem

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Z winy urzędnika Poznań musi za grube miliony odkupić sprzedaną przez siebie działkę, aby rozbudować stadion na Euro 2012. Bez tej działki nie będzie można zbudować drogi ewakuacyjnej.

Przez jego niedopatrzenie, miasto sprzedając zarośnięty i nikomu niepotrzebny fort, sprzedało również 3 tys. metrów kwadratowych tuż przy koronie stadionu. Teraz właściciele działki chcą za swoją własność kilku milionów złotych. Wbrew wycenie niezależnego rzeczoznawcy, który mówi, że teren teraz nie jest wart nawet jednego miliona. Przed końcem listopada powinniśmy mieć temat sfinalizowany - mówi reporterowi RMF FM szef spółki rozbudowującej stadion:

Są dwa warianty rozwiązania sporu. Pierwszy to ugoda. Drugi - wywłaszczenie dzięki specustawie o Euro.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: