Wg sądu nie ma najmniejszej wątpliwości co do winy oskarżonych – działali oni w grupie i pod jej wpływem dopuścili się do czynnej napaści na policjantów. W efekcie kilkunastu funkcjonariuszy zostało rannych. Sędzia Grażyna Zawadzka-Lotko podkreśliła, że należy piętnować takie zachowanie zwłaszcza teraz, gdy nasilają się podobne zdarzenia na stadionach i wokół nich.
Wyrok nie jest prawomocny. Nie wiadomo, czy skazani będą składali apelacje, bo na publikacji wyroku ich nie było, nie byli obecni także ich obrońcy.
Przypomnijmy. Do zamieszek doszło podczas meczu Jagielonii z Legią w kwietniu ubiegłego roku. Już podczas gry, stadionowi bandyci wtargnęli na boisko, mecz przerwano.