RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Włącz światła, jadąc do Austrii

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Od dziś po austriackich drogach trzeba jeździć z włączonymi światłami mijania. Przepis ma obowiązywać przez cały rok, także latem.

Austriacka policja na razie tylko upomina kierowców - pierwsze mandaty za brak włączonych świateł w dzień przewidziano dopiero w kwietniu przyszłego roku (mandat ostrzegawczy to 15 euro). A już dziś korespondent RMF Tadeusz Wojciechowski sprawdzał, czy kierowcy stosują się do nowego przepisu:

Dodajmy, że to kolejny przepis, który ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach; od maja w Austrii w wyposażeniu samochodu musi znajdować się kurtka odblaskowa, którą kierowca ma obowiązek zakładać podczas naprawy samochodu na drodze.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: