Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Ogień wybuchł po 2 w nocy. Z czteropiętrowego budynku, w którym zameldowanych jest 160 mieszkańców, ewakuowano około stu osób.
Część mieszkańców budynku znalazła schronienie w jednym z domów pomocy społecznej czy internacie. W pobliskiej szkole utworzono punkt informacyjny dla tych, którzy dopiero wracają do domów.