Prezydent Poznania stwierdził, że podczas „Marszu” może dojść do zniszczenia mienia na trasie pochodu. W ubiegłym roku organizatorom marszu nie udało się go przeprowadzić, ponieważ zostali zaatakowani prze kilkuset osobową grupę młodzieży.
„Marsz Równości” miał być częścią poznańskich Dni Równości i Tolerancji, organizowanych m.in. przez środowiska ekologiczne i feministyczne.