RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W Poznaniu nie będzie „Marszu Równości”

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

„Marsz Równości” nie przejdzie ulicami Poznania. Prezydent miasta nie wydał zgody na przemarsz. Powołał się przy tym na względy bezpieczeństwa.

Prezydent Poznania stwierdził, że podczas „Marszu” może dojść do zniszczenia mienia na trasie pochodu. W ubiegłym roku organizatorom marszu nie udało się go przeprowadzić, ponieważ zostali zaatakowani prze kilkuset osobową grupę młodzieży.

„Marsz Równości” miał być częścią poznańskich Dni Równości i Tolerancji, organizowanych m.in. przez środowiska ekologiczne i feministyczne.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: