RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ukradła klientom 4 miliony złotych

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prawie 4 miliony złotych i 60 tysięcy euro ukradła z kont klientów pracownica jednego z banków w Zgorzelcu na Dolnym Śląsku. W ciągu 5 lat kobieta przelewała pieniądze z kont klinetów na swoje prywatne.

Wybierała starszych klientów banku, umawiała się z nimi pod pozorem uzupełnienia danych, wtedy zmuszała ich do podpisana czeków in blanco. Pozwoliło jej to swobodnie przelewać pieniądze z ich kon na własne.

Dolnośląska policja apeluje, by klienci wszystkich banków, które mają siedzibę w Zgorzelcu sprawdzili stan konta i historię rachunku.

W razie wątpliwości powinni zgłosić się do dyrekcji banku albo na policję.

Część skardzionych pieniędzy udało się odzyskać. Pracownica banku, złapana na oszustwach została aresztowana, grozi jej 15 lat więzienia.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: