RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Trwa śledztwo ws. śmierci konsula z Grodna

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Specjalna grupa śledcza wyjechała dziś na Białoruś. Prokuratorzy, policjanci i biegły medycyny sądowej będą tam zbierać dowody do śledztwa dotyczącego okoliczności śmierci wicekonsula w Grodnie Ryszarda Badoń-Lehra.

Prokuratura stara się ustalić, jak doszło do poważnych obrażeń głowy, których następstwem była śmierć dyplomaty. Biegli nie byli bowiem w stanie ustalić, czy stało się to wskutek upadku, czy w wyniku pobicia.

64-letni Ryszard Badoń-Lehr trafił do białostockiego szpitala MSWiA pod koniec marca. Jego stan był ciężki. Stwierdzono u niego krwiak śródczaszkowy. Mimo szybko przeprowadzonej operacji, konsul nie odzyskał przytomności. Zmarł w nocy z 5 na 6 kwietnia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: