Nieprzejezdne są ulice i najważniejsze trasy dojazdowe oraz mosty. Sparaliżowana jest komunikacja miejska. Rzymianie więc docierają do odległych części miasta na piechotę. Nie wiadomo, kiedy uda się usunąć wszystkie zniszczenia.
Burmistrz miasta apeluje o cierpliwość i spokój. Zdecydował jednak o otwarciu w historycznym centrum miasta tzw. strefy ograniczonego ruchu. Mogą do niej wjeżdżać tylko ci, którzy mają specjalne zezwolenia. Anulowano także wszystkie mandaty, jakimi ukarano kierowców, którzy wjechali tam, usiłując wydostać się z zablokowanych ulic.