W Krakowie, aby uświetnić Światowy Tydzień Mózgu, rozpoczął się cykl wykładów pod hasłem "Jak leczyć i badać mózg". Prelekcje mają charakter popularnonaukowy. I jak się okazuje cieszą się tak ogromną popularnością. 300-osobowa sala, w której odbywają się sympozja, wypełniona jest po brzegi.
Obchody święta mózgu potrwają do niedzieli - wstęp na wszystkie wykłady jest bezpłatny.
Z jednym z pomysłodawców dr Elżbietą Pyzą z Uniwersytetu Jagiellońskiego rozmawiał reporter RMF Grzegorz Nowosielski. Posłuchaj:
Foto: Archiwum RMF
21:40