Program był już prowadzony na próbę przez kilka dni. W specjalnych warsztatach uczestniczyli więźniowie, którzy niebawem po wyjściu z więzienia zasilą szeregi bezrobotnych. Studenci uczyli ich pisać podania, CV czy rozmawiać z pracodawcami.
Zakład karny w Potulicach podpisał już z Uniwersytetem specjalną umowę, aby studenci pracowali z więźniami w ramach uczelnianych praktyk.