RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Stolica Tadżykistanu bez prądu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Stolica Tadżykistanu została pozbawiona prądu. W Duszanbe nie pracują przedsiębiorstwa, nie jeżdżą trolejbusy, w domach nie ma światła. Do awarii doszło na energetycznych liniach przesyłowych, którymi energia dostarczana jest do Duszanbe z sąsiedniego Uzbekistanu.

Tadżyccy i uzbeccy energetycy twierdzą, że usuną awarię do wieczora.

Środowy incydent nałożył się na kryzys energetyczny, który jest spowodowany problemami największej w kraju elektrowni wodnej nad rzeką Wachsz. Poziom wód spadł bowiem poniżej stanu krytycznego. Sytuacji nie ratuje pogoda - do tej pory nie stopniały w górach śniegi, zasilające tadżyckie rzeki.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: