RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Przed sąd za handel kobietami i sutenerstwo

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

23 osoby, w tym Polacy, Ukraińcy i Białorusini, odpowiedzą za handel kobietami i czerpanie korzyści z nierządu. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze.

Zainteresowanym pracą kobietom z Białorusi, Polski, Litwy i Rosji mówiono, że będą zatrudnione jako barmanki lub kelnerki. Werbowała je m.in. Ukrainka. Poszkodowanych w tej sprawie jest około 50 pań. Kobiety były sprzedawane po ok. 500 euro i musiały te pieniądze „odpracować”.

W toku śledztwa także ustalono, że 20 innych osób brało udział w tym procederze i czerpało z niego korzyści. Troje z oskarżonych stanie przed sądem z aresztu, pozostali będą odpowiadać z wolnej stopy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: