RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Poznań miastem bezdomnych teatrów

Publikacja: Poniedziałek, 26 października (11:10) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Legendarna „Strefa Ciszy” musi opuścić stary barak – swoją siedzibę. Nadzór budowlany stwierdził, że dach budynku zagraża bezpieczeństwu aktorów. Poznańscy radni deklarują pomoc, ale wszystko wskazuje na to, że 1 stycznia grupa będzie musiała przenieść swoje rzeczy tam gdzie wystawia spektakle. Na ulicę.

Strefa Ciszy to wizytówka Poznania. W 1993 roku grupę stworzył Adam Ziajski.

Dziś lider „Strefy” zamiast reżyserować musi szukać nowej siedziby. Dach starego baraku wali się na głowę.

Szef komisji kultury poznańskiej rady miasta Antoni Szczuciński deklaruje pomoc. „Szukamy nowej siedziby również dla Kina Malta i Muzeum Motoryzacji” – podkreśla.

Tagi: teatr

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: