Wybuch na terenie zakładów chemicznych Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu. Na skutek eksplozji zawaliła się część hali. Dwie osoby są ranne.

Do wybuchu doszło wieczorem na terenie jednej z hal zakładów chemicznych Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu w województwie opolskim. Służby otrzymały zgłoszenie około godz. 18:30. W chwili eksplozji wewnątrz było 5 osób, wszyscy wybiegli na zewnątrz jeszcze przed przyjazdem strażaków.

Dwie poszkodowane osoby są już pod opieką ratowników medycznych. Obecnie nie ma informacji o tym, aby ich życie mogło być zagrożone. 

Eksplozja była tak silna, że hala o wymiarach 130 na 25 metrów i wysokości 12 metrów runęła, a jej konstrukcja została uszkodzona na odcinku kilkudziesięciu metrów.

Moment wybuchu został uchwycony na nagraniu z monitoringu zainstalowanego na pobliskim budynku. 

Co wybuchło?

Wewnątrz hali gromadzony był magnez i to on najprawdopodobniej mógł eksplodować. Obecnie nie wiadomo jednak, co mogło doprowadzić do wybuchu. 

Po eksplozji na szczęście nie doszło do pożaru. Niewielkie źródła ognia już ugaszono, a część strażackich wozów wycofano. 

Obecnie nie ma informacji o tym, aby poza 5 osobami, ktoś jeszcze był wewnątrz hali przed eksplozją. Na miejsce jedzie już jednak specjalna strażacka grupa poszukiwawcza z psem, która będzie sprawdzać gruzowisko. Są to standardowe działania w takich sytuacjach - przekazał naszemu reporterowi jeden ze strażaków. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: