RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pacyfikacja kopalni "Wujek"

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

27 lat temu, 16 grudnia 1981 r. milicja spacyfikowała kopalnię "Wujek" w Katowicach. Zginęło 9 górników, a kilkudziesięciu zostało rannych. W tym roku na terenie kopalni otwarto muzeum poświęcone tatmej tragedii. Najważnieszym elementem ekspozycji jest ogromna makieta odtwarzająca pacyfikację.

Tagi: górnicy

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: