RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pacjent na OIOM? - Nie mamy wolnych miejsc

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wczoraj prawie 2 godziny ratownicy łódzkiego pogotowia walczyli o przyjęcie pacjenta na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej w szpitalu Jonschera. Placówka nie chciała przyjąć chorego, bo nie miała wolnych miejsc, ale ratownicy nie zrezygnowali i czekali przed szpitalem.

W tym czasie trwały rozmowy z wojewódzkim koordynatorem ratownictwa medycznego. Ostatecznie pacjent trafił na oddział, ale w Łodzi od kilku dni dramatycznie brakuje wolnych miejsc na OIOM-ach. To oznacza, że pogotowie musi szukać wolnych miejsc dla pacjentów poza miastem w: Zgierzu, Pabianicach i Brzezinach.

Tagi: szpital wolne

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: