Do połowy grudnia właściciele wyciągu mają wspólnie wystąpić o zezwolenie na śnieżenie stoku, a po przeglądzie technicznym i odpowiednim odbiorze wyciąg krzesełkowy będzie mógł wywozić narciarzy.
Do porozumienia doszło po kilku miesiącach rozmów, zaledwie w kilka dni po informacjach, że tej zimy Nosal nie będzie działał. Dzień wcześniej dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem Franciszek Bachleda Ksiedzularz oburzył się, kiedy jeden z dziennikarzy nazwał go "hamulcowym" w sprawie Nosala.