RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Na Słowację tylko z zimowymi oponami

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Słowackie służby graniczne będą wpuszczać do kraju tylko samochody z zimowymi oponami – to decyzja władz po piątkowej kolizji prawie 60 samochodów. Do karambolu doszło na autostradzie z Trnawy do Bratysławy.

Główne drogi Słowacji są przejezdne, ale przysypane kilkunastocentymetrową warstwą śniegu. Policja apeluje, by unikać wyjazdu z domu.

W piątkowym karambolu na autostradzie zginęło 6 osób, a ponad 20 zostało rannych. W śnieżnej zadymce zderzyły się 3 auta osobowe, na które najechała pełna paliwa cysterna. Na nią wpadały kolejne auta, w tym dwa autobusy.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: