RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kowalczyk zdyskwalifikowana

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Justyna Kowalczyk została zdyskwalifikowana w półfinale rywalizacji w sprincie na 1200 m w fińskim Kuusamo. Polka awansowała do finału, ale decyzją jury nie została dopuszczona do startu.

Na podbiegu Polka użyła niedozwolonego kroku łyżwowego. Bieg odbywał się techniką klasyczną.

Zawody wygrała liderka PŚ Norweżka Marit Bjorgen przed Słowenką Patrą Majdić i rodaczką Astrid Uhrenholdt Jacobsen.

Polka w biegach ćwierćfinałowych i półfinałowych uzyskiwała drugi czas, zaraz za Bjorgen. Zawodniczka z Kasiny Wielkiej nie atakowała zaraz po starcie, tylko czekała na znajdujący się w drugiej części trasy stromy podbieg. Na nim wykorzystywała swoją siłę i praktycznie rozstrzygała losy rywalizacji. Jej bezpośredniej rywalizacji z potrójną mistrzynią olimpijską z Vancouver kibice się jednak nie doczekali.

Źródło: RMF FM FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: