RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Korsyka: Komandosi odbili statek handlowy

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Francuscy komandosi odbili z rąk protestujących związkowców statek towarowy w Bastii na Korsyce. Robotnicy protestowali przeciwko planom prywatyzacji państwowego przedsiębiorstwa przewozów morskich.

Związkowcy w Bastii rozpoczęli protest i zamienili się w "morskich piratów" na znak solidarności ze związkowcami strajkującymi w Marsylii.

Ten największy port Francji jest praktycznie sparaliżowany. Drugi dzień trwają tam starcia strajkujących marynarzy i dokerów z policją. Protestujący blokują w porcie kilkadziesiąt statków, głównie promów kursujących na Korsykę i do północnej Afryki.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: