RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Koniec palenia w brytyjskich restauracjach

Publikacja: Poniedziałek, 24 października (09:11) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rząd w Londynie ma dziś uzgodnić rygorystyczne przepisy o zakazie palenia w miejscach publicznych. Nowe prawo ma być o wiele bardziej restrykcyjne niż się spodziewają Brytyjczycy.

Zakaz ma objąć nie tylko tak jak zapowiadano restauracje i puby, w których serwowane jest jedzenie, ale także prywatne kluby. Nie będzie można też palić w miejscu pracy, choć pracodawcy będą mieli prawo wydzielić specjalne pomieszczenie dla tych, którzy nie potrafią rozstać się z nałogiem. Niewykluczone, że w przyszłości zakaz zostanie rozszerzony także między innymi na dworce kolejowe.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: