RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Elbląskie rodzeństwo pod lepszą opieką

Publikacja: Poniedziałek, 7 listopada (10:04) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wygłodzone, zaniedbane i chore rodzeństwo z Elbląga zabrane w weekend spod opieki pijanego dziadka czuje się dobrze. Dzieci jeszcze przez najbliższe dni pozostaną w szpitalu, potem najprawdopodobniej trafią do rodziny zastępczej.

Pracownicy pomocy społecznej zapowiadają, że 4-letnia Nikola i jej 6-letni brat na pewno nie wrócą do mieszkania, skąd ich zabrano. Przedstawiciele MOPS-u złożyli już w sądzie rodzinnym wniosek o całkowite pozbawienie matki praw rodzicielskich i umieszczenie dzieci w rodzinie zastępczej. Jeszcze dziś sąd wyda postanowienie w tej sprawie.

Mamy już rodzinę, która przyjmie maluchy - mówi dyrektor MOPS-u. Dzieci znajdą tam spokój, miłość nowych opiekunów. I na pewno nie będą już głodne – podkreśla.

W piątek wieczorem podczas rutynowej wizyty pracownicy pomocy społecznej znaleźli w mieszkaniu jednego z elbląskich bloków wygłodzone i zaniedbane rodzeństwo. Wezwali na miejsce pogotowie. Lekarz zdecydował o zabraniu dzieci do szpitala - 4-letnia Nikola ma zapalenie płuc i sporą niedowagę, jej 6-letni brat jest na obserwacji.

Matki nie było przy dzieciach. Zjawiła się nazajutrz przed południem. Z kobietą rozmawiała reporterka RMF Beata Tonn. Posłuchaj, jak tłumaczy swoje zachowanie:

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: