Do tej pory musiały wstawać bardzo wcześnie, żeby dotrzeć kilka kilometrów do miejsca, gdzie mógł dojechać szkolny autobus.
Samorząd Porąbki na odbudowę drogi wydał ponad 3 miliony złotych z budżetu państwa. Teraz bez przeszkód do kilkudziesięciu rodzin może dojechać lekarz. Punktualnie kursują też autobusy. Droga na razie jest prowizoryczna; pełną odbudowę planuje się w przyszłym roku.