RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Czy żołnierze ze Szczecina pojadą do Iraku?

Publikacja: Wtorek, 15 listopada (17:54) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

12 Dywizja Zmechanizowana przygotowuje się do wysłania żołnierzy na misję stabilizacyjną. Na razie tylko nieoficjalnie mówi się, że będzie to Irak. Dowódca dywizji potwierdził, że jest rozkaz, ale gdzie pojadą żołnierze - nie wie. Dziś w tej sprawie udał się do Warszawy.

My będziemy gotowi do wyjazdu w dniu 31 stycznia, bo takie terminy zostały określone w rozkazie dowódcy Wojsk Lądowych - mówi gen. Stanisław Nowakowicz.

Większość żołnierzy, którzy pojadą na misję, ma już doświadczenie w pracy w Iraku. Te doświadczenia, które zostały tam zebrane, tylko służą tym ludziom, którzy jadą - mówi Tomasz Kloc, który został dwa lata temu ranny w Iraku.

Dwa lata temu na pierwszą zmianę do Iraku wyjechało ze Szczecina tysiąc żołnierzy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: