Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula ogłosił, że nie będzie kandydował w wyborach samorządowych. Poprze swoją dotychczasową zastępczynię Agnieszkę Nowak - Gąsienicę, która otrzymała poparcie Prawa i Sprawiedliwości.

Leszek Dorula, który przez dwie kadencję tworzył od podstaw komunikacje miejską w Zakopanem, a także przeprowadził wiele inwestycji, w tym Centrum Komunikacyjne i plac w Kuźnicach, oświadczył, że nie będzie kandydował ze względów rodzinnych. 

Dotychczasowy burmistrz zasłynął także ze wspólnych działań z dotychczasowymi władzami Telewizji Polskiej przy organizacji Sylwestra, za co był przez część mieszkańców krytykowany. Burmistrz Dorula przekazał także, że nie ma ambicji politycznych i nie zamierza kandydować na żaden inny urząd.

Z ubiegania się o fotel burmistrza zrezygnował także obecny przewodniczący rady miasta Jan Gluc. Kilka tygodni temu poinformował o chęci kandydowania, teraz jednak przekazał swoje poparcie Agnieszce Nowak - Gąsienicy.

Będzie to pierwsza kobieta w historii miasta, która będzie ubiegała się o najwyższe stanowisko w samorządzie gminy. Jej kontrkandydatami będą były wiceburmistrz miasta Mariusz Koperski, a także były radny Łukasz Filipowicz.