RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

25 lat więzienia dla morderców 13-latka

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trzy razy po 25 lat - taki wyrok wydał łódzki sąd w sprawie trzech nastolatków oskarżonych o zabójstwo 13-letniego Damiana z Pabianic. Siedemnastolatek i dwóch szesnastolatków zabili Damiana dwa lata temu.

Jak powiedziała dziś sędzia Izabela Dercz, chłopcy zabili bez powodu: Z jakiejś przyczyny nie spodobało im się to co powiedział, to jak spojrzał.

Sąd nie uwierzył też w skruchę oskarżonych. Dwaj z nich najpierw przyznali się do winy - potem jednak odwołali swe zeznania twierdząc, że byli bici przez policję. Rodziny skazanych zapowiedziały złożenie apelacji.

Źródło: RMF24-Internet RMF

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: