RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

14-latek z Zimbabwe zagubił się w Krakowie

Publikacja: Niedziela, 31 lipca (06:07) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

14-letni chłopiec z Zimbabwe zagubił się w sobotę wieczorem w rejonie Borku Fałęckiego w Krakowie. Policja ustaliła, że jego opiekunowie zatrzymali się na czas ŚDM w podkrakowskich Mogilanach – poinformował rzecznik wojewody małopolskiego Krzysztof Marcinkiewicz.

Chłopiec został zauważony w rejonie Borku Fałęckiego w miejscu, gdzie parkowały autokary.

Prawdopodobnie grupa pielgrzymów z Zimbabwe, wracająca po wieczornym czuwaniu modlitewnym z papieżem Franciszkiem odjechała, zostawiając chłopca.

Jak udało się ustalić, rodzice chłopca na czas ŚDM mieszkali w Mogilanach.

Chłopiec trafił do placówki sióstr serafitek przy ul. Żwirki i Wigury, gdzie czeka na rodziców, bądź zostanie do nich odwieziony. 


(j.)

Źródło: PAP

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: