RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

"Rosyjska ruletka" prezydenta Busha

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Bianca Jagger oskarżyła prezydenta Stanów Zjednoczonych o to, że bawi się w „rosyjską ruletkę” z naszą planetą. Słowa takie padły w czasie rozpoczęcia nowej kampanii ekologicznej, która ma ostrzegać przed groźnymi zmianami klimatycznymi.

Była żona Micka Jaggera przyłączyła się do demonstracji ekologów w centrum Londynu. Prezydent Bush, dostał się na ich języki ponieważ odrzuca ugodę z 1997 roku z Kioto, dotyczącą globalnego ocieplenia. „Bush odmawia podpisania protokołu z Kioto, pomimo raportu ONZ podpisanego przez 3000 naukowców, który wyjaśnia, że pomimo ograniczenia emisji spalin, globalne ocieplenie będzie postępować” – mówiła Bianca Jagger. W przyszłym tygodniu przywódcy z całego świata spotykają się w Bonn by jeszcze raz negocjować umowę z Kioto. Kraje Unii Europejskiej zadeklarowały, że będą nalegać na jej ratyfikowanie.

na zdjeciu: Przeciwko Bushowi protestowano także podczas jego wizyty w Warszawie. Foto RMF

13:50

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: