RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pierwsze zakazy wstępu do lasu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nadleśnictwa Międzylesie (woj. dolnośląskie), Łuków (woj. lubelskie) oraz Wieluń (woj. łódzkie) jako pierwsze w kraju wprowadziły zakaz wstępu do lasu. Powodem jest oczywiście olbrzymie zagrożenie pożarowe.

Generalna Dyrekca Lasów Państwowych informuje, że w najbliższych dwóch dniach zakazy wstępu do lasu pojawią się w kolejnych leśnictwach. W wielu miejscach wilgotność ściółki wynosi ok. 5 proc., czyli tyle, co wilgotność kartki papieru

Zakaz wstępu do lasu wprowadza nadleśniczy, jeżeli przez pięć dni z rzędu wilgotność ściółki nie przekracza 10 proc.

13:25

Źródło: brak

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: