Radosław Kawęcki został mistrzem Europy w pływaniu na krótkim basenie w duńskim Herning! Polak był najlepszy w wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym, czyli swoim koronnym dystansie. To drugi wielki sukces Kawęckiego w tym roku. Na początku sierpnia został w tej konkurencji wicemistrzem świata na długim basenie.

Podopieczny trenera Jacka Miciula wygrał z czasem 1.49,42. Drugie miejsce zajął Węgier Peter Bernek - 1.50,43, a trzecie - Niemiec Christian Diener, który przepłynął 200 metrów w 1.51,40.

To kolejne złoto w bogatym dorobku Polaka. W ubiegłym roku został na tym dystansie mistrzem świata na krótkim basenie w Stambule, mistrzem Europy na długim basenie w Debreczynie i mistrzem Europy na krótkim basenie w Chartres. W imprezie tej rangi triumfował po raz trzeci z rzędu.

Kawęcki w tegorocznym sezonie doskonale spisywał się w zawodach Pucharu Świata. Wygrał cztery edycje i zajmuje pierwsze miejsce na europejskiej liście rankingowej.