Reklama

Polska

 • Polska

  Wczoraj, 2 września (21:50)

  Ponad sto razy musieli interweniować strażacy na Opolszczyźnie po obfitych opadach deszczu. Najwięcej interwencji było w okolicach Kędzierzyna-Koźla. Z podtopionych domów ewakuowano dwie osoby.

  czytaj więcej
 • Polska

  Wczoraj, 2 września (21:30)

  „Planowaliśmy obniżkę VAT od 2017 roku i plany te są nadal aktualne. Nie można mieć wszystkiego” – mówi w rozmowie z „Faktem” minister finansów Mateusz Szczurek. „Nie planujemy podwyżek akcyzy na papierosy i alkohol” – dodaje.

  czytaj więcej
 • Polska

  Wczoraj, 2 września (20:50)

  ​W przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia "Naszego elementarza", szkoła może żądać od rodziców zwrotu kosztów podręcznika. Każda z czterech części kosztuje 4,34 zł. Szkoła nie może więc zażądać za elementarz więcej - poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  czytaj więcej
 • Ciekawostki

  Wczoraj, 2 września (20:40)

  Takich zawodów Pucharu Świata PWA w windsurfingu jeszcze nie było! Stadion Narodowy w Warszawie będzie pełen wody. Prawie dwie doby wlewać się będą trzy miliony litrów wody do basenu na płycie Stadionu Narodowego w Warszawie.

  czytaj więcej
 • Nauka

  Wczoraj, 2 września (20:05)

  Twoje zdrowie w Faktach RMF FM. Od środy rusza nowy cykl, w którym będziemy mówić o zdrowiu. Co tydzień w naszej redakcji będzie także dyżurował ekspert, który odpowie na Wasze pytania. W każdą środę dziennikarze i eksperci poruszą problemy związane ze zdrowiem, profilaktyką, kondycją, walką z chorobami cywilizacyjnymi lekami i dietami. Nasz cykl rozpoczynamy od wad postawy.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wczoraj, 2 września (20:03)

  Wciąż nie wiemy, kto obejmie fotel premiera po odchodzącym Donaldzie Tusku. Do tej pory murowanym kandydatem wydawała się Ewa Kopacz. Jednak coraz częściej pojawia się kolejne nazwisko - Tomasz Siemoniak. Obecny minister obrony jako kandydat na szefa rządu to podobno projekt prezydenta Bronisław Komorowskiego. Ponieważ formalnie to właśnie prezydent wskazuje kandydata na szefa rządu, w środę w Kontrwywiadzie RMF FM sprawdzimy, co dzieje się za murami Pałacu Prezydenckiego.

  czytaj więcej
 • Polska

  Wczoraj, 2 września (17:20)

  53-letnia mieszkanka Zawoi w Małopolsce usłyszała dzisiaj zarzut zabójstwa 85-letniej mieszkanki tej samej miejscowości. Do zabójstwa doszło prawdopodobnie jeszcze w czwartek, ale ofiarę odnalazł jej sąsiad dopiero w niedzielę. Jej ciało znajdowało się w zabudowaniach gospodarczych.

  czytaj więcej
 • Polska

  Wczoraj, 2 września (17:05)

  Prokuratorzy z Łowicza prześwietlają całą przeszłość łęczyckiej rodziny zastępczej, która molestowała i znęcała się nad dziećmi. Prokuratorzy sprawdzą, w jaki sposób była nadzorowana i jak przebiegało jej szkolenie.

  czytaj więcej
 • Polska

  Wczoraj, 2 września (16:38)

  „Za mało, za późno i zbyt wiele niedotrzymanych obietnic” - tak pojawienie się archeologów na Łączce komentują rodziny Żołnierzy Niezłomnych. Historycy z IPN szukają bohaterów antykomunistycznego podziemia - generała Emila Fildorfa, pułkownika Witolda Pileckiego i kilkudziesięciu innych pomordowanych. Z Tadeuszem Płużańskim, prezesem Fundacji Łączka rozmawiał reporter RMF FM Grzegorz Kwolek.

  czytaj więcej
 • Polska

  Wczoraj, 2 września (16:15)

  Na Łączce na Wojskowych Powązkach w Warszawie zaczął się kolejny etap poszukiwań szczątków ofiar zbrodni komunistycznych. Do tej pory udało się tam odnaleźć prawie 200 zamordowanych osób. "To wszystko odbywa się za późno" - komentują rodziny Żołnierzy Wyklętych.

  czytaj więcej