Reklama

Polska

 • Znamy nowe ustalenia ws. napadu na właściciela kantoru

  Polska

  4 minuty temu

  Trzy razy strzelili do właściciela kantoru z Niepołomic bandyci, którzy w piątek zorganizowali na niego napad. Wracającego z pracy do domu mężczyznę próbowali zatrzymać na trasie pomiędzy Szarowem a Targowiskiem. Ranny zdołał uciec.

  czytaj więcej
 • Polska

  1 godz. 20 minut temu

  Dwoje dzieci – profilaktycznie - trafiło do szpitala na obserwację po tym, jak na autostradzie A1 zapalił się autokar, którym jechały. W pojeździe było 45 dzieci. Nikomu nic się nie stało.

  czytaj więcej
 • Polska

  1 godz. 33 minuty temu

  Półki sklepików w większości szkół uginają się pod ciężarem czipsów, ciastek i kolorowych napojów. Na ten problem zwraca nam uwagę nawet Komisja Europejska - pisze "Dziennik Polski".

  czytaj więcej
 • Polska

  Dzisiaj, 28 lipca (08:14)

  Koniec z ocenami w szkole dla najmłodszych dzieci – twierdzi „Dziennik Gazeta Prawna”. Według gazety w klasach I-III nie tylko na koniec roku szkolnego, lecz także w jego trakcie, będą wystawiane jedynie oceny opisowe. Pojawią się one także w odniesieniu do starszych uczniów.

  czytaj więcej
 • Polska

  Dzisiaj, 28 lipca (07:58)

  Jestem zwierzęciem mięsożernym - mówi Jarosław Gowin w wywiadzie dla "Polski The Times". W rozmowie przyznaje, że chciałby jeszcze kiedyś być członkiem rządu, natomiast nie interesuje go - jak mówi - prezydentura.

  czytaj więcej
 • Polska

  Dzisiaj, 28 lipca (07:46)

  W ciągu dwóch lat w ramach programu DRUID - największego naukowo-badawczego programu UE dotyczącego bezpieczeństwa ruchu - alkomatem i narkotesterem przebadano 4276 polskich kierowców. 44, a więc co setny (1,02 proc.) był pod wpływem alkoholu. U 102, czyli u co 40. (2,53 proc.), wykryto narkotyki - informuje "Gazeta Wyborcza".

  czytaj więcej
 • Polska

  Dzisiaj, 28 lipca (07:39)

  Janusz Korwin-Mikke jest nieporozumieniem w polityce - mówi w wywiadzie dla "Faktu" Jarosław Kaczyński i zaznacza, że jego partia nie jest zainteresowana sojuszem z Korwinem, bo "nie jesteśmy zainteresowani kompromitacją". Prezes PiS zastanawia się też, "co by się stało, gdyby Tusk wszedł na mównicę sejmową i rozebrał się do naga"?

  czytaj więcej
 • Polska

  Dzisiaj, 28 lipca (07:19)

  Tragiczna mieszanka upału, alkoholu i brawury nad wodą zbiera śmiertelne żniwo. W ciągu ostatniego weekendu utonęły aż 22 osoby. Tylko wczoraj życie straciło dziesięć osób, w sobotę - jedenaście, w piątek - jedna. Na drogach doszło natomiast do 320 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 408 zostało rannych. Od piątku policjanci zatrzymali też 1295 nietrzeźwych kierowców.

  czytaj więcej
 • Polska

  Dzisiaj, 28 lipca (06:52)

  Krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej bada, gdzie w Małopolsce w czasach PRL nielegalnie wędzono wędliny. Jak pisze „Gazeta Wyborcza”, poprosili o to producenci. Na podstawie esbeckich akt chcą zalegalizować swoje wędzonki.

  czytaj więcej
 • Polska

  Wczoraj, 27 lipca (22:01)

  Starsi działacze SLD, którzy rządzą tą partią, zamykają się na współpracę. Ta partia jest tak hermetyczna, że powoli ewoluuje w kierunku sekciarstwa - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Jolanta Banach, radna SLD w Gdańsku.

  czytaj więcej