Reklama

Polska

 • Polska

  11 minut temu

  Co czwarty Polak umiera bez jasnej przyczyny. Światowa Organizacja Zdrowia bierze nas na celownik. O sprawie pisze "Dziennik Polski".

  czytaj więcej
 • Polska

  23 minuty temu

  Po dwóch latach rewitalizacji zabytkowych pawilonów szpitala dziecięcego im. Korczaka w Łodzi, placówka znów będzie służyć małym pacjentom.

  czytaj więcej
 • Polska

  46 minut temu

  „Rzeczpospolita” poznała szczegóły śledztwa IPN w sprawie zamordowania legendarnego przedwojennego prezydenta stolicy. Prawda o niemieckiej zbrodni wyszła na jaw 75 lat po śmierci Stefana Starzyńskiego i 45 lat od momentu, gdy w Polsce zaczęto badać jej kulisy.

  czytaj więcej
 • Wywiady

  1 godz. 46 minut temu

  "Sama znajomość języków, jak wskazuje przykład Radosława Sikorskiego, nie daje gwarancji merytorycznego wypełnienia funkcji. Ja wolę, gdy ministrem spraw zagranicznych jest polityk rozważny, samodzielny i dojrzały, niż polityk, który zna języki, a nie zna historii albo rzeczywistości" - tak wybór Grzegorza Schetyny na stanowisko szefa dyplomacji komentuje prof. Kazimierz Kik.

  czytaj więcej
 • Polska

  Dzisiaj, 19 września (21:02)

  Chwile grozy przeżyli pasażerowie na warszawskiej stacji Włochy. Dwa pociągi o mały włos nie zderzyły się na rozjeździe - poinformował nasz reporter RMF FM Paweł Balinowski.

  czytaj więcej
 • Polska

  Dzisiaj, 19 września (20:01)

  Tajemniczy neseser powodem ewakuacji gości z budynku otwieranego dziś w Gdańsku Teatru Szekspirowskiego. Wśród ewakuowanych VIP-ów - m.in. przyszły szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Ostatecznie okazało się, że to fałszywy alarm.

  czytaj więcej
 • Polska

  Dzisiaj, 19 września (19:47)

  Nieoczekiwane znalezisko na placu budowy w centrum Świnoujścia. Operator koparki wykopał skrzynię pełną srebrnych talerzy, świeczników i pater.

  czytaj więcej
 • Polska

  Dzisiaj, 19 września (19:33)

  "Ta brygada ma być wykorzystywana do tzw. misji antykryzysowych - począwszy od humanitarnych, przez stabilizacyjne, po klasyczne misje pokojowe" - mówi senator, były szef MON Bogdan Klich o wspólnej, trójnarodowej brygadzie LITPOLUKRBRIG. Umowę o jej utworzeniu podpisali w piątek ministrowie obrony Polski, Litwy i Ukrainy. W rozmowie z dziennikarzem RMF FM Bogdanem Zalewskim Klich podkreśla, że od czasu podpisania wstępnej umowy w 2009 roku mocno zmieniał się kontekst polityczny. "Ukraina pod wodzą Wiktora Janukowycza odeszła od...

  czytaj więcej
 • Polska

  Dzisiaj, 19 września (19:11)

  Ministrowie obrony Polski, Litwy i Ukrainy - Tomasz Siemoniak, Juozas Olekas i Wałerij Hełetej - podpisali w Belwederze, w obecności prezydenta Bronisława Komorowskiego, umowę o utworzeniu wspólnej, trójnarodowej brygady (LITPOLUKRBRIG). Jej głównymi zadaniami będą m.in.: współudział w międzynarodowym wysiłku utrzymania pokoju, zacieśnienie regionalnej współpracy wojskowej i stworzenie podstaw do powołania na bazie brygady Grupy Bojowej UE.

  czytaj więcej
 • Świat

  Dzisiaj, 19 września (17:58)

  Wprowadzeniu do rządu Grzegorza Schetyny poświęcają zagraniczne agencje prasowe najwięcej uwagi. Austriacka APA pisze o "zręcznym posunięciu z elementem ryzyka", zaś Reuters o próbie zneutralizowania "potencjalnego wyzwania dla władzy" Ewy Kopacz. Sporo miejsca zagraniczne agencje poświęcają też przesunięciu do Sejmu Radosława Sikorskiego, czyli - jak pisze Reuters - "jednego z najbardziej znanych polskich polityków na arenie międzynarodowej".

  czytaj więcej