Reklama

Fakty

 • Ekonomia

  6 minut temu

  Ponad 2 mln Polaków pracuje na kilku etatach w różnych firmach. Za swój wysiłek otrzymują średnio 950 dolarów, a większość społeczeństwa zarabia jeszcze mniej - wyliczył amerykański serwis Ozy.com. O sprawie pisze "Gazeta Polska codziennie".

  czytaj więcej
 • Polska

  22 minuty temu

  Jeśli rodzice nie zgłoszą urodzenia dziecka w ciągu 21 dni do urzędu stanu cywilnego, imię dla malucha wybierze urzędnik. Od 1 marca było już 196 takich przypadków - podaje "Rzeczpospolita".

  czytaj więcej
 • Polska

  36 minut temu

  Jest sposób na to, by salon fryzjerski czy sklep nie płacił tantiem za muzykę w lokalu stowarzyszeniom reprezentującym twórców - czytamy w "Rzeczpospolitej". Nadzieja... w składankach.

  czytaj więcej
 • Świat

  48 minut temu

  54-letnia Gigi Jordan, bywalczyni nowojorskich salonów, która dorobiła się milionów w branży farmaceutycznej, została skazana na 18 lat więzienia za zabicie 8-letniego autystycznego i prawie niemego syna. Kobieta przyznała się do zabójstwa.

  czytaj więcej
 • Fakty

  Wczoraj, 28 maja (23:50)

  "Czekamy, aż prezydent elekt przystąpi do pełnienia swych obowiązków, a stanie się to 6 sierpnia, po inauguracji. Deklaracje, które słyszeliśmy w jego programie wyborczym i w debatach politycznych, wskazują, że jego polityka wobec Ukrainy będzie podobna to tej, którą prowadził prezydent Bronisław Komorowski” – powiedział ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca. Dodał, że prowadzone są rozmowy na temat pierwszego spotkania prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki z Andrzejem Dudą.

  czytaj więcej
 • Polska

  Wczoraj, 28 maja (23:12)

  „Identyfikacja z niepopularną i niemodną formacją jest kosztowna w sensie psychologicznym. Młodzi szukają nowej formuły, bo SLD jest już zgrane” – mówi w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Jacek Raciborski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego. Nie widzę w SLD sił, które w tym momencie mogłyby strącić lidera. Jeżeli zaś nie można strącić lidera, to racjonalną strategią jest wokół tego lidera się zintegrować I zawalczyć – być może ostatni raz” – dodaje.

  czytaj więcej
 • Wybory prezydenckie 2015

  Wczoraj, 28 maja (22:40)

  'Wcale nie muszę być premierem" - powiedział Jarosław Kaczyński w pierwszym po wyborach prezydenckich wywiadzie, udzielonym Telewizji Republika. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że ewentualnym szefem rządu zostanie ten, którego wyznaczy Andrzej Duda, bo "to on ma teraz legitymację do zmiany w Polsce". Pytany o to, czy cieszy się ze zwycięstwa kandydata PiS, stwierdził: "Jestem tak bardzo zadowolony i szczęśliwy, że od 3 dni kładę się spać już rano, bo nie jestem w stanie powstrzymać się od świętowania".

  czytaj więcej
 • Gorąca linia RMF FM

  Wczoraj, 28 maja (22:15)

  5 osób trafiło do szpitala po wypadku w dolnośląskich Polkowicach. Bus przewożący pasażerów zderzył się tam z osobówką. Informację o tym zdarzeniu dostaliśmy od was na Gorącą Linię RMF FM.

  czytaj więcej
 • Świat

  Wczoraj, 28 maja (22:05)

  Zdaniem "New York Times" Departament Sprawiedliwości USA zajął się sprawą FIFA niemal przypadkowo. Na korupcję w największej sportowej organizacji świata miała natrafić FBI prowadząc kilka lat temu inne dochodzenie ws. rosyjskiej przestępczości zorganizowanej.

  czytaj więcej
 • Ciekawostki

  Wczoraj, 28 maja (21:45)

  Samolot amerykańskich linii lotniczych Delta Air z powodu złych warunków pogodowych w Atlancie miał duże opóźnienia. Załoga z pilotem na czele zastosowała klasyczne, choć niecodzienne rozwiązanie w celu uspokojenia zdenerwowanych pasażerów. Na pokład samolotu zamówiono… pizzę.

  czytaj więcej
 • Polska

  Wczoraj, 28 maja (21:27)

  „W polskim Kościele obowiązują już nowe zasady postępowania w sprawach molestowania seksualnego nieletnich” – ujawnia „Rzeczpospolita”. Watykan zatwierdził te normy i zezwolił na ich publikację.

  czytaj więcej
 • Sport

  Wczoraj, 28 maja (21:08)

  Biało - czerwoni wygrali w Gdańsku z Rosją 3:0 (25:16, 25:17,25:20) w Lidze Światowej siatkarzy. Obie ekipy występują w tym roku - w porównaniu z poprzednim sezonem - w mocno zmienionych składach.

  czytaj więcej
 • Świat

  Wczoraj, 28 maja (21:00)

  Chiński artysta Dai Jianyong został zatrzymany za zamieszczenie w internecie komicznej wersji zdjęcia prezydenta Xi Jinpinga. Taką informację przekazała żona artysty.

  czytaj więcej
 • Sport

  Wczoraj, 28 maja (20:41)

  69-letni Charlez Blazer, jak piszą amerykańskie media - był jedną z ważniejszych osób w światowej piłce nożnej zanim opuścił FIFA w 2013 roku. Przez kilkanaście lat był członkiem Komitetu Wykonawczego FIFA, a także sekretarzem CONCACAF - Konfederacji Piłki Nożnej Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Zaczął współpracować z FBI, by uniknąć więzienia. "New York Daily News" napisał o nim artykuł pt. "Szczur piłki nożnej"

  czytaj więcej