Reklama

Fakty

 • Świat

  5 minut temu

  Michael Zehaf-Bibeau, 32-letni zamachowiec, który w środę śmiertelnie postrzelił żołnierza przy pomniku w Ottawie, a następnie wdarł się do gmachu parlamentu, gdzie został zastrzelony, ubiegał się o libijski paszport. "Nawet jeśli jego ojciec pochodził z Libii, wymaganych jest dużo dokumentów, aby uzyskać libijski paszport. To nie jest łatwe" - wyjaśnił przedstawiciel ambasady libijskiej w Ottawie.

  czytaj więcej
 • Sport

  25 minut temu

  24-25 października 2014 roku odbywa się 48. Międzynarodowy Rajd Żubrów, organizowany przez Automobilklub Krakowski dla osób zasłużonych dla sportu samochodowego – byłych zawodników, działaczy, sympatyków. „Żubry” są jedną z najstarszych imprez samochodowych w naszym kraju; tradycja zawodów sięga listopada 1966 roku, gdy rozegrano je z inicjatywy Sobiesława Zasady, który właśnie w sezonie 1966 zdobył pierwszy ze swych trzech tytułów Mistrza Europy. Sobiesław Zasada wpierw był przez wiele lat komandorem, teraz jest wiernym uczestnikiem...

  czytaj więcej
 • Raport: Wybory samorządowe 2014

  42 minuty temu

  Dawid Lewicki, kandydat Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta Kielc postuluje konieczność stworzenia korzystnych warunków do inwestowania w Kielcach. Planuje także szukać oszczędności w wydatkach administracyjnych - łącząc niektóre wydziały magistratu i prywatyzując spółki komunalne. Spółki w opinii kandydata KNP są obecnie "paśnikiem dla ludzi władzy prezydenta".

  czytaj więcej
 • Polska

  1 godz. 5 minut temu

  Weekendowy „Fakt” pisze o ekscentrycznym pomyśle Radosława Sikorskiego. „Ledwo się wprowadził do swego gabinetu marszałka Sejmu – urządził w nim muzeum. Czyje? No jak to?! Własne!” – informuje.

  czytaj więcej
 • Raport: Epidemia wirusa Ebola

  1 godz. 8 minut temu

  Do połowy 2015 r. w Afryce będzie dostępnych 200 tys. dawek szczepionek produkcji dwóch firm, prowadzących już badania klinicznie. Takie plany przedstawiła Światowa Organizacja Zdrowia.

  czytaj więcej
 • Adam Szejnfeld - Felietony

  1 godz. 25 minut temu

  Wiara w magiczne zaklęcia to coś, co łączy wielu polityków i urzędników. I tych w Polsce, i tych w Europie. Ci, którzy są odpowiedzialni za tworzenie prawa zbyt często dają się zwieść przekonaniu, że ustanowienie przepisu samo w sobie, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, w sposób natychmiastowy i nieodwołalny zmieni rzeczywistość.

  czytaj więcej
 • Sport

  1 godz. 41 minut temu

  Mistrz świata w biegu na 800 metrów z 2009 roku, Mbulaeni Mulaudzi, zginął w wypadku samochodowym. Do tragedii doszło w Republice Południowej Afryki.

  czytaj więcej
 • Raport: Rewolta na Ukrainie

  Dzisiaj, 24 października (21:12)

  Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że nie jest prawdą, iż Rosja próbuje odbudować imperium i godzi w suwerenność swoich sąsiadów. Zapewnił też, że Moskwa nie zmierza tworzyć jakichś bloków i wdawać się w "wymianę ciosów". Komentując sytuację na Ukrainie, Putin oświadczył, że to USA i Unia Europejska ponoszą odpowiedzialność za to, że kraj ten pogrążył się w chaosie. Przy okazji posiedzenia Klubu Wałdajskiego w Soczi prezydent Rosji przypomniał, że Lwów był polskim miastem.

  czytaj więcej
 • Świat

  Dzisiaj, 24 października (21:03)

  W stolicy Austrii odsłonięto pierwszy pomnik dla uczczenia blisko 1 500 obywateli tego kraju zamordowanych za odmowę służby w Wehrmachcie. Byli wyjątkiem wśród setek tysięcy Austriaków, które służyły w armii Hitlera.

  czytaj więcej
 • Świat

  Dzisiaj, 24 października (21:00)

  Strzelanina w szkole w Marysville-Pilchuck niedaleko Seattle w stanie Waszyngton. Według najnowszych informacji dwie osoby nie żyją, a cztery są ranne.

  czytaj więcej