Reklama

Fakty

 • Ekonomia

  2 minuty temu

  Inspektorzy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych masowo obciążają umowy o dzieło składkami na ubezpieczenia, twierdząc że w rzeczywistości są to umowy zlecenia - pisze "Rzeczpospolita".

  czytaj więcej
 • Świat

  15 minut temu

  Męska organizacja skautów w Stanach Zjednoczonych zniosła zakaz pełnienia w niej funkcji liderów, instruktorów i płatnych ekspertów przez osoby dorosłe o jawnej orientacji homoseksualnej. Wcześniej, w 2013 roku, zniesiono zakaz przyjmowania do drużyn skautowskich chłopców o jawnej orientacji homoseksualnej. Wówczas zakaz został jednak utrzymany w odniesieniu do dorosłej kadry.

  czytaj więcej
 • Polska

  15 minut temu

  Średnia długość życia mężczyzn w Polsce wydłużyła się w ubiegłym roku o 0,7 roku - do 73,8 roku, a kobiet o 0,5 roku - do 81,6 roku, podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Ten znaczący przyrost to efekt m.in. wyjątkowo łagodnej zimy, podczas której nie wystąpiły choroby najczęściej prowadzące do zgonów.

  czytaj więcej
 • Świat

  26 minut temu

  W środę 29 lipca w prawie dwustu krajach swoją premierę będzie miał nowy system operacyjny giganta z Redmond. Czy Windows 10 okaże się strzałem w "dziesiątkę"? Poznajcie, czym będzie się wyróżniał nowy OS.

  czytaj więcej
 • Polska

  51 minut temu

  Około 40 procent pracowników w Polsce odczuwa zawodowe wypalenie - wynika z badań lubelskiej fundacji Slowlajf, na które powołuje się "Gazeta Wyborcza". "Ludzie boją się o tym rozmawiać, pewnie ze wstydu albo ze strachu" - mówi dziennikowi szefowa Slowlajf.

  czytaj więcej
 • Świat

  1 godz. 19 minut temu

  Trzęsienie ziemi o sile 7 stopni w skali Richtera nawiedziło położoną na Nowej Gwinei indonezyjską prowincję Papua. Na razie brak doniesień o ofiarach w ludziach lub stratach materialnych.

  czytaj więcej
 • Polska

  Wczoraj, 27 lipca (23:00)

  Uczestnicy polowania, którzy sfilmowali to, co robili z postrzelonym jeleniem w okolicach Kalisza Pomorskiego w Zachodniopomorskiem, nie złamali prawa. Jeszcze w tym tygodniu policja z Drawska Pomorskiego umorzy śledztwo przeciwko myśliwym.

  czytaj więcej
 • Sport

  Wczoraj, 27 lipca (22:35)

  Didier Drogba, najlepszy w historii strzelec reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej został piłkarzem występującego w amerykańskiej lidze MLS Montreal Impact - poinformował kanadyjski klub. Czterokrotny mistrz Anglii odszedł w minionym sezonie z Chelsea Londyn.

  czytaj więcej
 • Polska

  Wczoraj, 27 lipca (22:05)

  Turyści, którzy wzywali na pomoc TOPR ze szlaku na Rysy byli kompletnie nieprzygotowani do wycieczki. Jak dowiedział się dziennikarz RMF FM Maciej Pałahicki, ojciec i 13-letnia córka wybrali się na najwyższy szczyt Polski bez ciepłej i przeciwdeszczowej odzieży. Ratownicy zabrali ich na pokład śmigłowca i przetransportowali do Zakopanego.

  czytaj więcej
 • Świat

  Wczoraj, 27 lipca (21:48)

  Dwie osoby z podejrzeniem wirusa MERS trafiły w poniedziałek po południu do szpitala w Manchesterze. Pacjenci natychmiast znaleźli się w izolatce.

  czytaj więcej
 • Polska

  Wczoraj, 27 lipca (21:33)

  „Nie wolno wmawiać ludziom, że Polska jest w ruinie. Ani Polska, ani jej armia nie są w ruinie” – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” ” Tomasz Siemoniak, wicepremier i szef resortu obrony. Odnosi się w ten sposób do zarzutów formułowanych przez Prawo i Sprawiedliwość i prezydenta elekta Andrzeja Dudę.

  czytaj więcej
 • Świat kontra Państwo Islamskie. Komentarze

  Wczoraj, 27 lipca (21:10)

  "Koalicja zwalczająca bojowników Państwa Islamskiego jest koalicją, która równocześnie zapobiega rozprzestrzenianiu się terroryzmu między innymi na kraje europejskie, w tym na Polskę. Dołączenie Turcji do tej koalicji jest sprawą ważną, dlatego Polska w tej trudnej sytuacji powinna udzielić jej wsparcia" - mówi w rozmowie z RMF FM były minister obrony Bogdan Klich. "Równocześnie władze polskie powinny oczekiwać od Turcji wyhamowania jakichkolwiek agresywnych działań w stosunku do Kurdów czy to na terytorium, czy poza terytorium państwa...

  czytaj więcej
 • Świat

  Wczoraj, 27 lipca (20:45)

  Piętnastu ludzi zginęło, gdy samoloty koalicji pod wodzą Arabii Saudyjskiej przez pomyłkę dokonały nalotu na pozycje sił prorządowych na południu Jemenu - podały źródła wojskowe. Tego dnia miało obowiązywać tzw. humanitarne zawieszenie broni. Według wojskowych liczba ofiar może wzrosnąć.

  czytaj więcej
 • Tylko w RMF24

  Wczoraj, 27 lipca (20:20)

  "Oficjalne zakończenie poszukiwań oznacza, że nie ma już możliwości, a przede wszystkim zasobów ludzkich, aby je kontynuować. Czasami się zdarza, że tak jak w tym wypadku pogoda się pogarsza, więc trudno jest narażać osoby poszukujące na niebezpieczeństwo kolejnego wypadku" - mówi w rozmowie z RMF FM himalaista Paweł Michalski, komentując zakończenie poszukiwań polskiego narciarza wysokogórskiego Olka Ostrowskiego, który zaginął na Gaszerbrumie II. "Karakorum to nie są Alpy - tam nie ma jako takiej pomocy górskiej, nie ma żadnego TOPR-u czy...

  czytaj więcej