Reklama

Fakty

 • 12 minut temu

  Kolumbijska gwiazda muzyki pop Shakira i piłkarz FC Barcelona Gerard Pique zaapelowali w internecie do swych fanów, by z okazji narodzin drugiego syna wsparli UNICEF poprzez zakup wody i szczepionek dla dzieci. Drugi syn pary, Sasha, urodził się w czwartek.

  czytaj więcej
 • Raport: Rewolta na Ukrainie

  31 minut temu

  Moskwa domaga się natychmiastowego wypuszczenia na wolność zatrzymanych w Kijowie dwóch rosyjskich dziennikarek kanału tv LifeNews - informuje MSZ Rosji. Władze w Kijowie oświadczyły, że chcą wydalić dziennikarki za "niedziennikarską" działalność.

  czytaj więcej
 • Sport

  47 minut temu

  Mistrzyni olimpijska z Londynu (2012) w biegu na 3000 m z przeszkodami Rosjanka Julia Zaripowa i jej rodaczka, brązowa medalistka w siedmioboju Tatiana Czernowa zostały zdyskwalifikowane przez Rosyjską Agencję Antydopingową. Obydwie zostaną pozbawione medali.

  czytaj więcej
 • Wydarzenie dnia

  1 godz. 2 minuty temu

  "Powinniśmy występować w finale. Wszyscy grali z wielkim poświęceniem. Daliśmy z siebie maksa, ale szkoda, że to nie wystarczyło" - powiedział po przegranym meczu z Katarczykami obrotowy reprezentacji Polski, Bartosz Jurecki. "Jestem dumny z mojego zespołu i naprawdę składam im wielkie gratulacje za ich grę" - podkreślił trener biało-czerwonych Michael Biegler.

  czytaj więcej
 • Ekonomia

  1 godz. 16 minut temu

  Po raz pierwszy od "czarnego czwartku" 15 stycznia, kurs franka spadł w piątek poniżej 4 złotych. Na niektórych platformach ok. 16.30 za franka trzeba było zapłacić ok. 3,98 zł. Spadły też notowania innych walut. Za euro trzeba było zapłacić ok. 4,19 zł, a za dolara 3,70 zł.

  czytaj więcej
 • Świat

  1 godz. 31 minut temu

  Amerykański sekretarz stanu John Kerry będzie w przyszłym tygodniu na Ukrainie, by, jak poinformował w piątek Departament Stanu, zapewnić Kijów o poparciu USA w sytuacji zaostrzenia konfliktu z prorosyjskimi separatystami na wschodzie kraju.

  czytaj więcej
 • Ekonomia

  1 godz. 46 minut temu

  Nieoczekiwane obniżenie głównej stopy procentowej przez bank centralny Rosji świadczy o utrzymującym się chaosie w gospodarce tego kraju, co częściowo jest spowodowane zachodnimi sankcjami związanymi z kryzysem ukraińskim - twierdzi Biały Dom.

  czytaj więcej
 • Polska

  1 godz. 50 minut temu

  Prezes PSL Janusz Piechociński poinformował, że partia wystawi własnego kandydata w wyborach na prezydenta. Dodał, że on sam nie będzie kandydował.

  czytaj więcej
 • Polska

  Dzisiaj, 30 stycznia (20:30)

  „Biura trendów, które prognozują przyszłość w produkcji dóbr konsumpcyjnych, ostro pracują. Trendy łatwo nie składają broni. Atakują z okładek magazynów, z wystaw sklepów. Mamy je znać i ich słuchać, bo inaczej wypadniemy z obiegu” – pisze w weekendowym wydaniu „Rzeczpospolita”.

  czytaj więcej
 • Polska

  Dzisiaj, 30 stycznia (20:10)

  Potwierdziły się informacje reportera RMF FM. Pigułka "dzień po" będzie wydawana bez recepty, ale tylko osobom po 15 roku życia. Jak dowiedział się dziennikarz RMF FM Mariusz Piekarski, taka granica wieku znalazła się w projekcie rozporządzenia, który zaakceptował właśnie minister zdrowia.

  czytaj więcej