Reklama

Fakty

 • Ekonomia

  Wczoraj, 22 grudnia (22:53)

  ​Rząd Rosji zamierza wprowadzić cła na wywóz rosyjskich zbóż. Ma nadzieję, że to zwiększy podaż na rynek wewnętrzny i obniży ceny, które drastycznie wzrosły w następstwie spadku wartości rubla.

  czytaj więcej
 • Polska

  Wczoraj, 22 grudnia (22:33)

  Radosław Sikorski oraz jego rodzina na lotnisko pojechali limuzyną Biura Ochrony Rządu - donosi wtorkowy "Fakt". Jak przypomina gazeta, marszałek tłumacząc się ostatnio z kilometrówek zapewniał, że często rezygnował z ochrony BOR, jeździł prywatnym samochodem i dlatego pobierał pieniądze na paliwo.

  czytaj więcej
 • Ekonomia

  Wczoraj, 22 grudnia (22:12)

  Francuski koncert Alstom, który produkuje m.in. składy Pendolino, zapłaci 772 mln dolarów grzywny za posługiwanie się łapówkami przy uzyskiwaniu rządowych kontraktów w różnych państwach.

  czytaj więcej
 • Nauka

  Wczoraj, 22 grudnia (21:41)

  Zamiłowanie do wieczornej lektury z pomocą podświetlanych czytników książek, tak zwanych e-booków, może źle wpływać na sen - przestrzegają naukowcy z Brigham and Women's Hospital w Bostonie. Ich badania pokazują, że niebieskie światło stosowanych w nich diod LED może zakłócać nasz zegar biologiczny i sprawiać, że następnego dnia będziemy niewyspani.

  czytaj więcej
 • Raport: Zaginiony samolot

  Wczoraj, 22 grudnia (21:14)

  To amerykańska marynarka wojenna odpowiada za zniknięcie malezyjskiego boeinga. Wojsko miało zestrzelić maszynę, ponieważ obawiano się, że została ona uprowadzona. Taką teorię przedstawił Marc Dugain, pisarz i były szef linii lotniczych Proteus Airlines.

  czytaj więcej
 • Polska

  Wczoraj, 22 grudnia (21:07)

  W sobotę wczesnym rankiem w miejscowości Szczawa w powiecie limanowskim (Małopolska) nieznany sprawca zaatakował nożem 59-letniego mężczyznę. Stan ofiary jest ciężki. Małopolska policja wciąż poszukuje sprawcy.

  czytaj więcej
 • Świat

  Wczoraj, 22 grudnia (20:50)

  10 osób zostało rannych po tym, jak kierowca vana wjechał w tłum ludzi, odwiedzających jarmark bożonarodzeniowy. Do tragedii doszło po południu we francuskim Nantes.

  czytaj więcej
 • Wczoraj, 22 grudnia (20:28)

  11 uszkodzonych samochodów - to skutek wielkiej dziury na wylotówce z Warszawy na Poznań. Na ulicy Połczyńskiej, tuż przy granicy miasta, samochody wjeżdżały w głęboką wyrwę w asfalcie i... konieczna była wymiana koła, a nawet wzywanie pomocy drogowej. Informację o kłopotach warszawskich kierowców dostaliśmy od słuchaczki na Gorącą Linię RMF FM.

  czytaj więcej
 • Sport

  Wczoraj, 22 grudnia (20:25)

  "Z jednej strony tak krótka przerwa jest dobra, bo gdyby była dłuższa, trudniej byłoby następnie wrócić do treningu. Ale jest też druga strona medalu - nigdy nie mam wystarczająco czasu na kupno prezentów" - mówi w RMF FM kapitan i bramkarz reprezentacji polskich piłkarzy ręcznych Sławomir Szmal. Biało-czerwoni przygotowują się w Pruszkowie do styczniowych mistrzostw świata. Na święta Bożego Narodzenia dostaną od trenera tylko trzy dni wolnego.

  czytaj więcej
 • Kultura

  Wczoraj, 22 grudnia (20:20)

  "You are so Beautiful", "Unchain my Heart", "Summer in the City" czy "Noubliez Jamais" - to tylko niektóre z największych hitów Joe Cockera. Artysta na scenie występował od ponad 40 lat. Jego charakterystyczny, zachrypnięty głos będą pamiętały pokolenia. 22 grudnia zmarł w Stanach Zjednoczonych. Miał 70 lat.

  czytaj więcej