Reklama

Świat

 • Raport: Rewolta na Ukrainie

  Wczoraj, 15 września (23:58)

  Szef Komisji Europejskiej Jose Barroso rozmawiał telefonicznie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na temat uzgodnień w sprawie wdrażania umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina. "Prezydent Putin potwierdził, że nie będzie zmian w dwustronnym reżimie handlowym pomiędzy Rosją a Ukrainą" - poinformowała KE.

  czytaj więcej
 • Świat

  Wczoraj, 15 września (23:57)

  Oskar Groening , 93-letni Niemiec został oskarżony o pomocnictwo w zamordowaniu 300 000 osób, gdy służył jako esesmański strażnik w nazistowskim niemieckim obozie zagłady Auschwitz. Mężczyzna stwierdził, że jako strażnik był świadkiem straszliwych okrucieństw, ale sam nie popełnił zbrodni.

  czytaj więcej
 • Świat

  Wczoraj, 15 września (21:33)

  "To nie będzie separacja na próbę, lecz bolesny rozwód" - przestrzegał premier Wielkiej Brytanii David Cameron w emocjonalnym apelu do Szkotów, by nie opowiadali się za niepodległością w czwartkowym referendum. "Jeśli Szkocja zagłosuje na 'tak', Zjednoczone Królestwo się rozpadnie i nasze drogi rozejdą się na zawsze. Nie będzie odwrotu i drugiej szansy" - podkreślał w przemówieniu w szkockim Aberdeen.

  czytaj więcej
 • Świat

  Wczoraj, 15 września (21:06)

  Władze Izraela ostrzegają turystów z tego kraju planujących podróże do Europy. W specjalnym komunikacie piszą o ryzyku zamachów ze strony dżihadystów walczących w Iraku i Syrii.

  czytaj więcej
 • Świat

  Wczoraj, 15 września (20:46)

  Około 500 imigrantów utonęło prawdopodobnie w ubiegłym tygodniu na Morzu Śródziemnym. Przewożący ludzi przemytnicy mieli zażądać, aby przesiedli się oni do mniejszych łodzi - poinformowała Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM).

  czytaj więcej
 • Świat

  Wczoraj, 15 września (20:21)

  Stany Zjednoczone nie koordynują z Iranem swych działań - oświadczył w Paryżu amerykański sekretarz stanu John Kerry. Odpowiedział w ten sposób na twierdzenia władz w Teheranie. Irański przywódca duchowo-religijny Ali Chamenei podał, że Teheran odrzucił prośbę Stanów Zjednoczonych o współpracę w walce z dżihadystami z Państwa Islamskiego w Iraku.

  czytaj więcej
 • Świat

  Wczoraj, 15 września (19:40)

  Francuski rząd chce za wszelka cenę powstrzymać masowe werbowanie przez terrorystów z Państwa Islamskiego muzułmanów w podparyskich imigranckich gettach, skąd są oni wysyłani do Syrii. W Zgromadzeniu Narodowym ruszyła debata nad kontrowersyjnym projektem ustawy, który zakłada zabieranie paszportów i dowodów osobistych francuskim muzułmanom podejrzanym o chęć przyłączenia się do islamskich ekstremistów walczących w Syrii.

  czytaj więcej
 • Raport: Rewolta na Ukrainie

  Wczoraj, 15 września (18:19)

  Plan prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki ws. rozwiązania konfliktu w Donbasie przewiduje wprowadzenie szczególnego statusu władz samorządowych w tym regionie - donosi gazeta internetowa "Ukrainska Prawda", która opublikowała projekt ustawy, mającej doprowadzić do uregulowania kryzysu na wschodzie kraju. Według gazety, plan Poroszenki obejmuje również zwolnienie od odpowiedzialności karnej uczestników wydarzeń w Donbasie. Projekt prezydenckiej ustawy nie ukazał się dotąd w żadnym z oficjalnych źródeł na Ukrainie.

  czytaj więcej
 • Raport: Rewolta na Ukrainie

  Wczoraj, 15 września (15:21)

  3500 rosyjskich żołnierzy zginęło do tej pory na Ukrainie - mówi moskiewskiemu korespondentowi RMF FM Przemysławowi Marcowi Jelena Wasiljewa z rosyjskiej grupy "Gruz 200". Od czasu wojny w Afganistanie nazywa się tak wracające do kraju trumny z ciałami żołnierzy.

  czytaj więcej
 • Świat

  Wczoraj, 15 września (14:39)

  Jak najszybszego wsparcia wojskowego w walce z terrorystami z Państwa Islamskiego ma udzielić władzom Iraku około 30 krajów, które uczestniczyły w międzynarodowej konferencji w tej sprawie w Paryżu - poinformował Pałac Elizejski. Francuskie myśliwce już dzisiaj rozpoczęły loty zwiadowcze nad terytorium Iraku u boku amerykańskich sił zbrojnych, które od miesiąca prowadzą tam bombardowania.

  czytaj więcej