Historyczny sukces polskich siatkarzy! Biało-czerwoni pokonali Brazylijczyków 3:1 i wywalczyli złoto na mistrzostwach świata.

Podziękuj naszym mistrzom!

Mecz Polska - Brazylia

Wynik1. set2. set3. set4. set5. set
Polska318252525
Brazylia125222322

MECZ POLSKA - BRAZYLIA! ZOBACZ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO!

Po 12 latach udało się w końcu zdetronizować Brazylię. "Canarinhos" 3 razy z rzędu byli mistrzami świata. Teraz w katowickim Spodku zaczyna się wielka biało-czerwona euforia. To jeden z największych sukcesów polskiego sportu!! Na taki siatkarski sukces czekaliśmy od lat 70-tych i reprezentacji dowodzonej przez Huberta Jerzego Wagnera!!

MARIUSZ WLAZŁY !!!!! KOŃCZY atakiem mecz i całe mistrzostwa. Po 40 latach jesteśmy mistrzami świata !!

22:38 EDER W SIATKĘ. PIŁKA MECZOWA !!

22:37 BLOK WLAZŁEGO !! 23:21

22:37 Ależ błąd Lucarellego. Przejście dołem na naszą połowę boiska. To punkt dla nas. 22:21 dla POLSKI !!

22:36 WINIARSKI PO BLOKU. REMIS 21:21 !!

22:35 Mika zagrywa w aut. 21 punkt dla Brazylii. W odpowiedzi zły atak Wallace'a. 21:20 dla Brazylii.

22:33 Ufff...Fonteles w aut, ale trochę krwi nam napsuł. 20:18. Po chwili kończy Nowakowski. Już tylko punkt straty!! Czas dla Rezende.

22:32 Dobrze serwuje Felipe Fonteles. Nie potrafimy przyjąć zagrywki. Kolejny punkt dla "Canarinhos"

22:30 Są kłopoty. Zła piłka do Miki na prawe skrzydło. 19:17 dla Brazylii. Czas dla Antigi.

22:29 Zagumny nie boi się seriami posyłać piłek do Miki. Ten myli się rzadko. Po 17.

22:28 Kiwka Bruno, Mika zablokowany. Co to będzie za końcówka partii. 16:17. Na prowadzeniu rywale...

22:26 Rezerwowy Eder posyła piłkę w aut z zagrywki. 16:15 dla Polski. Brakuje 9 punktów...

22:24 Lucarelli posyła piłkę w aut z zagrywki. "Canarinhos" nerwowo. Trener Rezende nie zgadza się z decyzją. Dostał żółtą kartkę.

22:23 Brazylijczycy przechodzą z silnej zagrywki na techniczną. Jeśli nadal będziemy dobrze przyjmować poradzimy sobie !! Na tablicy wyników remis 13:13.

22:22 Remis po 12. Stephane Antiga szybko prosi o czas.

22:21 Rośnie frustracja Canarinhos. Lucas z zagrywki daleko w aut. Pewny ciągle w ataku Wallace. 12:11

22:20 Nerwowo w obozie Brazylii. Czas dla ekipy Rezende.

22:19 MATEUSZ MIKA AS SERWISOWY !! 11:9 !! BRAWO !!

22:18 Mika na dużym spokoju, z uśmiechem. Udaje mu się dziś niemal wszystko !! 9:8.

22:16 Brazylijczycy przyjmują zagrywkę, ale Lucas ze środka atakuje w aut. 8:7 dla Polski na przerwie technicznej !

22:15 Mika liczył na obicie bloku rywali, skończyło się dużym autem.

22:14 Winiarski ładnie w ataku, ale z zagrywki w siatkę. Po 6.

22:12 Psuje zagrywkę Nowakowski, ale i Wallace wali w aut. 5:4 dla Polaków.

22:11 Nie ma co - emocje będą do ostatniej piłki. Phillipe Blain - nasz drugi trener dostał żółtą kartkę. Krytykował decyzję sędziów.

22:10 Wspaniały serwis Miki !! Jest punkt. Prowadzimy 3:2.

22:08 Ruszamy z czwartym setem. Czy to będzie już ostatnia partia? Bruno zaczyna od błędu na zagrywce.

22:05 Jeeeeest !! Lucarelli w takim momencie atakuje w antenkę !! WYGRYWAMY SETA 25:23 i OBEJMUJEMY PROWADZENIE 2-1. WSPANIAŁA GRA POLAKÓW !!

22:04 Jest Mika !!! Po skosie. Piłka setowa !!

22:03 Musiał walczyć na siatce Zagumny. Piłka w końcu trafia do Wlazłego, a ten minimalnie przestrzelił. Kubiak za Winiarskiego. 23:23

22:02 Akcje środkowych. Na punkt Lucasa odpowiada Kłos 23:21

22:01 Zagumny "czyści" siatkę Wlazłemu. Atak na pojedynczym bloku to dla nie nie problem. 22:20

21:59 Ładnie po bloku Michał Winiarski... po wystawce Karola Kłosa. 21:19 - trener Rezende poprosił o "czas".

21:57 Błąd Nowakowskiego. Powinien zbić przechodzącą piłkę, ale niestety. Brazylia doprowadza do remisu po 19.

21:56 Utrzymujemy przewagę, ale końcówka seta będzie ciężka. 19:18 dla Polski

21:54 Wlazły blokuje Vissotto !!18:16

21:52 Na razie na parkiecie fantastyczne widowisko. Piękna, wyrównana walka. To mecz godny finału Mistrzostw Świata !

21:51 Świetnie rozgrywa Zagumny. Brazylijczycy mają problem z tym by ustawić blok. Rzadziej atakuje Wlazły. Częściej piłka jest kierowana do Miki czy Winiarskiego. Nieźle to wygląda. Schodzimy na 2. przerwę techniczną prowadząc 16:15.

21:49 Mika z drugiej linii. Co on dziś wyprawia !! 14:13 dla Polski

21:48 Wallace ciągle atak Brazylii. Trudno go zatrzymać. Mamy remis 12:12.

21:46 Świetnie gra dziś Mateusz Mika. To jego najlepszy mecz na mistrzostwach. Sprzyja mu też szczęście. Kiedy został zablokowany, to rywale wpadli w siatkę. 11:9 dla biało-czerwonych.

21:45 Kąśliwa zagrywka Kłosa. Niestety piłka ląduje za linią. 9:9.

21:43 Zawodnicy schodzą na przerwę techniczną. Brazylijczycy dotknęli siatkę. Prowadzimy 8:7.

21:42 Bruno serwuje w siatkę. Dobrze. W poprzednim secie to on napędził serwisem Brazylię.

21:41 Wallace nie radzi sobie z podwójnym blokiem !!

21:40 Kiwką rewanżuje się rozgrywający Bruno. Po chwili szczęśliwie zagranie Lucasa.

21:39 Po serwisie Miki piłka wraca na naszą stronę. Punkt Winiarskiego !!

21:37 Wlazły szczęśliwie. Znajduje lukę w brazylijskim bloku. U rywali szaleje Wallace Na razie 3:2 dla Polski

21:36 Zaczynamy seta kontrą Nowakowskiego, po chwili punkt naszego środkowego po bloku.

21:36 Wracamy do gry !! 10/15 - to statystyki Miki z dwóch setów. Zagumny ciągle na rozegraniu.

21:26 Czeka nas 10 minut przerwy. W drugim secie graliśmy o wiele lepiej, choć nie ustrzegliśmy się groźnej serii straconych punktów. Prowadziliśmy wysoko, a Brazylijczycy zdołali nas doścignąć. Kolejne partie będą jeszcze trudniejsze. Na razie jednak ciągle utrzymujemy się w grze. W finale Mistrzostw Świata Brazylia przegrała seta po raz pierwszy od... 2002 roku. W 2006 i 2010 finałowe pojedynki kończyły się wynikiem 3:0.

21:24 Po serwisie Wlazłego piłka wraca na naszą połowę. Mika atakuje z drugiej linii. WYGRYWAMY 25:22. W setach zatem remis 1:1.

21:23 Murilo obija blok. Sidao serwuje w aut. Jest piłka setowa dla Polski !!

21:22 Wallace nie do zatrzymania. Nasz blok nie nadąża. W odpowiedzi kiwka Winiarskiego. 23:21

21:20 Znów Mika. Techniczny atak - obił blok rywali. Za chwilę blok Nowakowskiego !! 22:20. Czas dla Brazylii

21:19 To będzie nerwowa końcówka. Na razie dobrze gra Mika. Przydałaby się jeszcze skuteczna obrona. Po 20.

21:18 Zagumny za Drzyzgę.

21:17 Mamy już remis. przyjęliśmy zagrywkę, ale rywale podbili atak i skontrowali. W końcu Winiarski obija blok. 18:17 dla Polski.

21:16 Fiu, fiu. Polacy dalej zaskoczeni zagrywką Bruno. Winiarski nie przyjął. W kolejnej akcji zablokowany Kłos. Prowadzimy już tylko 17:16. Pięć punktów z rzędu dla Brazylii. Znów czas dla biało-czerwonych".

21:15 Dobrze na zagrywce Bruno. Nie potrafimy skutecznie przyjąć. Po kolejnym punkcie dla rywali o czas prosi trener Antiga. Francuz ciągle emanuje spokojem.

21:14 Winiarski w aut bez bloku. Prowadzimy 17:13.

21:13 Vissotto zablokowany !! Winiarski pięknie zamknął kierunek ataku. Brazylijczyk dostał piłkę pod nogi.

21:11 Druga przerwa techniczna. 16:11 dla Polski. Jest dobrze !!

21:09 Nerwowo Brazylia. Vissotto w antenkę. Mamy przewagę. 14:9.

21:08 Nowakowski z krótkiej w aut... jednak po wideo-weryfikacji okazuje się, że jednak punkt dla nas

21:07 Mika kiwa podwójny blok - skutecznie. 12:8

21:05 Długa akcja w końcu dla Polski. Wybloki, piękne obrony. W końcu z lewego skrzydła kończy Mika. 11:7

21:04 As serwisowy Kłosa. Nasz środkowy szczęśliwie po taśmie. Piłka spadła tuż za siatką. 10:7 dla biało-czerwonej drużyny!!

21:00 Pierwsza przerwa techniczna. Z naszej przewagi nie zostało zbyt wiele. Prowadzimy 8:7.

20:59 Mierzona zagrywka Wlazłego. Milimetry dzieliły nas od asa. Po chwili nasz atakujący zablokowany.

20:58 Kolejna długa akcja, która pada łupem Brazylii. Obie drużyny świetnie w obronie. Więcej sprytu jednak po stronie Canarinhos. Ciągle jednak prowadzimy w tym secie. Teraz 6:3.

20:57 Sidao zatrzymany przez Winiarskiego. Tak to musi wyglądać !! Prowadzimy 4:1.

20:55 Zaczynamy drugą partię. Nowakowski ze środka, po chwili wreszcie udany blok. Mika zatrzymał Wallace'a. 2:0 dla biało-czerwonych.

20:51 KONIEC 1. SETA 25:18 WYGRYWA BRAZYLIA. Niestety mimo niezłej zagrywki i przyjęcia przegrywamy. Nie funkcjonuje nasz blok. Polacy grają naprawdę przyzwoicie, ale wszystkie trudniejsze, dłuższe akcje padają łupem rywali.

20:49 Set już chyba definitywnie przegrany. Brazylijczycy dobrze przyjmują. Nie mylą się w ataku. My jeszcze nie trafiamy w boisko. Przegrywamy 16:23.

20:48 Niestety nie potrafimy na razie skutecznie grać blokiem. Tych punktów teraz brakuje. Konarski ładnie ze skrzydła po przekątnej, ale ciągle pięć punktów straty.

20:47 Mika obija lekko blok. Jest punkt, ale przegrywamy 15:20.

20:46 Konarski szczęśliwie. Piłka z zagrywki po taśmie. Jest as serwisowy !!

20:44 W końcu Mika zdobywa punkt. Na boisku Zagumny i Konarski. Schodzą Drzyzga i Wlazły.

20:43 Blok Brazylijczyków niczym mur. Po przerwie technicznej zatrzymani Wlazły i Mika. Antiga musi szybko poprosił o kolejny "czas". Nasz trener na razie spokojnie tłumaczy co trzeba poprawić. 11:18

20:41 Zbyt często Drzyzga wystawia na prawe skrzydło. Zablokowany Wlazły. W kolejnej akcji to samo spotyka Kłosa. Druga przerwa techniczna. 11:16

20:40 Kolejna dobra zagrywka. Mieliśmy kontrę, ale Mika musiał oddać piłkę za darmo. Murilo nie miał za to kłopotów z pojedynczym blokiem

20:39 Czujnie trener Rezende - od razu prosi o czas. Nie chce, żeby seria Wlazłego była dłuższa

20:38 AS WLAZŁEGO !! 100 km/h

20:36 Nieźle gramy na przyjęciu, ale kuleje atak. Kolejna wymiana zakończona punktem dla Brazylii. Przegrywamy 8:13. Trener Antiga poprosił o czas

20:35 Nie potrafimy zatrzymać Lucarelli'ego. Na razie młody atakujący łatwo punktuje

20:33 Najlepsza na razie akcja meczu. Obie drużyny świetnie broniły. Brazylijczycy zatrzymali ataki Winiarskiego, czy Kubiaka z drugiej linii. Ostatecznie punkt dla nas - Wlazły z prawego skrzydła obija blok, ale ciągle przegrywamy - 6:10

20:31Początek ciężki "Canarinhos" dobrze grają w obronie. Podbili kilka ataków, wyprowadzili dobre kontry. Na przerwie technicznej 8:4 dla Brazylii

20:30 Brazylijczycy grają z dwoma libero. Mario zmienia się na boisku z Felipe

20:29 Wlazły z prawego skrzydła, ale zablokowany. Po chwili identyczna akcja Polaków - już skuteczna. 5:4 dla Brazylii

20:28 Na razie jest trochę nerwowo. Nowakowski, Wlazły psują zagrywki.

20:25 Mecz rozpoczyna zagrywką Mika - ze środka punkt zdobywa Sidao. Po chwili także ze środka Nowakowski 1:1

20:23 - Wyjściowy skład Brazylii: Bruno, Sidao, Wallace, Murilo, Lucarelli, Lucas, Mario (libero)

20:21 Wyjściowa "szóstka" biało-czerwonych - Nowakowski, Kłos, Winiarski, Wlazły, Drzyzga, Mika, Zatorski (libero)

20:18 W tym sezonie nasi siatkarze grali z Brazylią już pięciokrotnie. Wygraliśmy z Canarinhos trzy spotkania. Teraz jednak rozegramy to najważniejsze. Zawodnicy powoli kończą rozgrzewkę. Za chwilę hymny.

Polacy triumfowali na mistrzostwach świata tylko raz - dokładnie 40 lat temu. Wtedy w finale pokonane zostało ZSRR 3:1. Teraz w drodze po złoto muszą pokonać Canarinhos. Brazylijczycy nie są tacy silni, jak chociażby osiem lat temu, kiedy w finale mundialu pokonali gładko Polskę 3:0.

Doskonale wiemy, o co tutaj gramy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że czeka nas ciężki bój, ale marzenia się spełniają - mówił przed meczem Karol Kłos.

Biało-czerwoni już raz pokonali Brazylijczyków podczas tego turnieju. W 3. rundzie grupowej wygrali 3:2.

W pierwszym niedzielnym meczu Niemcy pokonali Francuzów 3:0 i wywalczyli trzecie miejsce na turnieju.