Dziesięcioro zawodników walczy o tytuł Sportowca Marca 2015 w najnowszej odsłonie plebiscytu RMF FM i Interii. Kto zasłużył na to zaszczytne miano? Decydujecie Wy - głosując w sondzie poniżej. Możecie również wpisać uzasadnienie swojego typu - autor najciekawszego, naszym zdaniem, wpisu dostanie upominek przygotowany przez RMF FM i Zwycięzcę plebiscytu!

Nominowani do tytułu Sportowiec Miesiąca RMF FM i Interia.pl w marcu:

Babatunde Aiyegbusi

Z polskiej amatorskiej ligi do najważniejszej ligi świata. Trudno nie docenić osiągnięcia reprezentanta Polski, który podpisał kontrakt z występującym w NFL zespołem Minnesota Vikings. Nominacja trochę na zachętę, by "Babs" nie osiadł na laurach tylko rozwijał swoją karierę za Oceanem.

Fabian Drzyzga

Siatkarz Asseco Resovii Rzeszów został wybrany najlepszym rozgrywającym turnieju finałowego Ligi Mistrzów. Wraz z kolegami z drużyny Drzyzga wywalczył też drugie miejsce w tych elitarnych rozgrywkach.

Joanna Jędrzejczyk

Jako pierwsza Polka zdobył pas mistrzowski prestiżowej federacji UFC. Zawodniczka MMA walczy w wadze słomkowej. Tytuł wywalczyła podczas gali w Dallas. Pokonała w drugiej rundzie Amerykankę Carlę Esparzę.

Justyna Kowalczyk

Bieg Wazów to jeden z najważniejszych narciarskich maratonów świata. W tym roku jego 91. edycję wygrała Justyna Kowalczyk. To najdłuższy i najstarszy tego typu bieg na świecie. Polka pokonała dystans 90 kilometrów w czasie 4:41:02.

Michał Kwiatkowski

Na początku sezonu nasz mistrz świata jest w całkiem niezłej formie. Błysnął na wyścigu Paryż-Nicea. Wygrał prolog i przez kilka dni jechał w koszulce lidera. Ostatecznie zajął bardzo dobre drugie miejsce.

Marcin Lewandowski

Na nominację zasłużył oczywiście złotym medalem zdobytym na halowych lekkoatletycznych Mistrzostwa Europy. Był najlepszy na dystansie 800 metrów.

Weronika Nowakowska-Ziemniak

Dwa medale zdobyte na biathlonowych Mistrzostwach Świata w Kontiolahti mają swoją wymowę. Nasza zawodniczka najpierw wywalczyła srebro w sprincie, a następnie brąz w biegu pościgowym.

Maciej Paterski

Polscy kolarze w poprzednim sezonie zaczęli nas rozpieszczać, ale wygrane etapy na wyścigach cyklu UCI World Tour to ciągle rzadkość. Tym bardziej trzeba docenić postawę Paterskiego na wyścigu Vuelta Catalunya, gdzie wygrał etap i jechał w koszulce lidera.

Sławomir Peszko

Selekcjoner piłkarskiej kadry Adam Nawałka kolejny raz podjął dobrą decyzję. Wystawił Peszkę w pierwszym składzie, a ten zrewanżował się bramką. Dzięki skrzydłowemu FC Koeln wywieźliśmy remis z Dublina i ciągle jesteśmy liderami grupy eliminacyjnej do EURO 2016.

Kamil Stoch

Stoch całym sezonem był nieco rozczarowany, jednak ostatni zimowy skok w zawodach zasłużył naszym zdaniem na nominację. Stoch na mistrzostwach Polski poprawił rekord Wielkiej Krokwi. Skoczył 141,5 metra. W marcu Polak stał też na podium pucharowych zawodów w Oslo.