Piłka nożna to sport tylko dla mężczyzn? Nic bardziej mylnego! Kobiety również interesują się futbolem, szczególnie tym w krajowym wydaniu. A Ty komu kibicujesz? Stwórz z nami Mapę Kibiców!

Któremu klubowi piłkarskiemu w Polsce kibicujesz? Weź udział w naszej ankiecie i dowiedz się, komu kibicują Twoi sąsiedzi! Portal Interia.pl i RMF FM zapraszają do wspólnego stworzenia mapy popularności piłkarskich klubów w naszym kraju. Bawimy się przez okrągły miesiąc. czytaj więcej

Z Waszą pomocą portal Interia.pl i RMF FM tworzą wspólnie Mapę Kibiców polskich klubów piłkarskich.

W zamieszczonym poniżej formularzu wskazujecie swój ulubiony klub i miejsce zamieszkania.

Akcja potrwa do 26 marca - po tym terminie podsumujemy Wasze wskazania i dowiemy się wszyscy, komu kibicują poszczególne województwa i powiaty!


Do udziału w projekcie zachęcamy oczywiście wszystkie Panie, które - jak się okazuje - również są wielkimi fankami piłki nożnej!


Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Millward Brown dla Ekstraklasy SA, aż 32 procent kobiet w Polsce interesuje się futbolem - "interesuje się" oznacza w tym wypadku, że oglądają przynajmniej dwa mecze w miesiącu.

Panie emocjonują się przy tym przede wszystkim rozgrywkami krajowymi.

Aż 58 procent kobiet, deklarujących zainteresowanie Ekstraklasą, uważa, że mecz to dobra rozrywka dla całej rodziny. To więcej niż w przypadku mężczyzn, którzy widocznie wolą oglądać spotkania w samotności lub z kolegami.

Ekstraklasa kojarzy się kobietom z zaciętą rywalizacją. Poza tym mecze to, według ankietowanych pań, również doskonała okazja do spotkania ze znajomymi.

Dlaczego kobiety tak chętnie oglądają piłkarskie spotkania? Ponad połowa uznała, że Ekstraklasa dostarcza dużo emocji.

25 procent pań zainteresowanych piłką nożną ogląda zaś mecze dla... przystojnych piłkarzy!

Kobiety najczęściej oglądają spotkania w towarzystwie mężczyzn. Co czwarta pani, idąc na stadion, ma u swojego boku syna.

Zainteresowanie kobiet piłką nożną ciągle rośnie. W 2014 roku było zdecydowanie wyższe niż w poprzednich latach.

Oby ta tendencja się utrzymała! Płci pięknej na stadionach nigdy za wiele!