Polki przegrały w Belgradzie 18 do 24 z Serbkami w półfinale mistrzostw świata. Nasze szczypiornistki już w niedzielę zawalczą o trzecie miejsce. Wcześniej w pięknym stylu pokonały Rumunię i Francję. Przeczytaj relację "minuta po minucie".

18:24 - KONIEC MECZU!

Niestety kluczowa była pierwsza połowa, kiedy skuteczność naszej ofensywy była mizerna. W drugiej części gry Polki zagrały dużo lepiej, ale czasy na odrobienie strat było za mało. Ale turniej trwa - w niedzielę biało-czerwone zagrają o brązowy medal mistrzostw świata.

17:24 (58 min.) Dwa kolejne karne dla Polek, skuteczność 50%. Serbki już mogą otwierać szampany.

16:22 (55 min.) Pewnie wykorzystany rzut karny przez Karolinę Semeniuk-Olchawę, ale powoli możemy już myśleć o meczu o 3. miejsce.

15:21 (52 min.) Piękny gol rzucony przez Karolinę Szwed-Orenborg, strata coraz mniejsza ale czas biegnie nieubłaganie.

13:21 (47 min.) Nasze panie robią co mogą, zdobyły dwie bramki grając w osłabieniu, jednak gospodynie wciąż są w komfortowej sytuacji.

9:18 (42 min.) Polki dzielnie walczą, ale przewaga Serbek jest wciąż bardzo duża.

6:17 (36 min.) Od kilkunastu minut Polki nie potrafią zdobyć bramki. Będzie ciężko

6:15 (32 min.) Fatalny początek drugiej części gry. Polki nie wykorzystują dwóch akcji, a Serbki powiększają przewagę.

Rusza druga połowa. Polki mają dużą stratę, ale przecież słyną z waleczności. Trzymajmy kciuki!

Koniec pierwszej połowy - przegrywamy 6:14

6:14 (29 min.) To nie jest dobry dzień dla naszych reprezentantek. Bramka gospodyń jest twierdzą nie do zdobycia.

6:13 (27 min.) Gol Małgorzaty Stasiak na niewiele się zdał. Kolejne błędy biało-czerwonych pozwalają Serbkom utrzymywać przewagę.

5:12 (23 min.) Przełamanie Polek. Do siatki trafiła Patrycja Kulwińska. Jednak po chwili pewnym rzutem odpowiadają Serbki.

4:11 (22 min.) Sytuacja polskich "Lwic" jest coraz gorsza. Wciąż nie mogą znaleźć sposobu na Tomasević.

4:9 (19 min.) Dwa proste błędy Serbek, jeszcze więcej błędów popełniły jednak Polki - strata rośnie, biało-czerwone nie potrafią poradzić sobie z Katariną Tomasević, która strzeże bramki gospodyń

4:8 (16 min.) Iwona Niedźwiedź trafia do siatki. Po kolejnym golu dla Serbek trener Rasmusen wziął czas.

3:7 (15 min.) Gol Aliny Wojtas, ale przy kolejnych próbach górą znów bramkarka gospodyń. Serbki w ataku bezlitosne.

2:5 (12 minuta meczu) Biało-czerwone wciąż słabo w ataku, nie trafiają z dobrych sytuacji. Serbki powiększają przewagę

2:3 Polki muszą popracować nad skutecznością w ataku, ale na razie mecz jest bardzo wyrównany.

1:2 Dużo błędów z obu stron. Serbki nie wykorzystały przewagi, trafiły do siatki już po zakończeniu kary dla Niedźwiedź.

1:1    Przez najbliższe dwie minuty Polki będą grały w osłabieniu - karę otrzymała Iwona Niedźwiedź.

1:1    Dobra gra w obronie w wykonaniu Polek. Wyrównującego gola zdobyła Kinga Grzyb.

0:1 Mamy pierwszą bramkę, do siatki trafiła Sanja Demjanović

17:55 Obie ekipy wysłuchały już hymnów narodowych, mecz rozpocznie się za kilka minut.

17:53 Głównym atutem Serbek mogą być dziś fanatyczni kibice. W Belgradzkiej hali ma się pojawić 20 tysięcy fanów. Część z naszych zawodniczek po raz pierwszy w karierze zagra w takiej atmosferze. Trudne zadanie będą też mieli sędziowie, którzy już nie raz na tym turnieju podejmowali kontrowersyjne decyzje gdy na parkiecie pojawiały się gospodynie.

17:50 Nasze reprezentantki dostały dziś od trenera Kima Rasmusena dzień wolny. Szkoleniowiec zrezygnował z porannego treningu i Polki mogły wreszcie solidnie odpocząć.