Polscy siatkarze wygrali 3:1 z Włochami w meczu turnieju Final Six Ligi Światowej w Rio de Janeiro. Awans do półfinału dawało biało-czerwonym zwycięstwo 3:0 lub 3:1.

Polacy wygrali pierwszego seta 25:15. W drugim secie walka była bardziej zacięta. Ostatecznie Polacy pokonali Włochów 27:25. Niestety, trzeciego seta przegraliśmy seta 20:25. W czwartym secie znów wróciła dobra forma - Polacy pokonali Włochów 25:20.

Wygrana z Włochami oznacza, że biało-czerwoni zagrają w półfinale Ligi Światowej w Rio de Janeiro. To było pierwsze spotkanie Polaków w Final Six. Zapewnili sobie co najmniej drugie miejsce w grupie J.

W piątek podopiecznych trenera Stephane'a Antigi czeka mecz z Serbią. Ekipa z Bałkanów, by również znaleźć się w strefie medalowej, musi wygrać. W pierwszym starciu turnieju finałowego uległa bowiem Italii 2:3.

W drugiej grupie jeszcze wszystkie trzy drużyny: Brazylia, obrońcy tytułu USA i Francja mają szansę na awans.

Polacy po raz ostatni medal Ligi Światowej zdobyli w 2012 roku, kiedy w Sofii jedyny raz triumfowali. Za końcowe zwycięstwo FIVB wypłaci premię w wysokości miliona dolarów.