Austriak Andreas Kofler wygrał 58. Turniej Czterech Skoczni. Podczas zawodów w Bischofshofen najlepszy był jego rodak Thomas Morgenstern. Drugie miejsce zajął Fin Janne Ahonen, a trzecie Szwajcar Simon Ammann. Adam Małysz był dopiero 18., a Stefan Hula 25.

Polscy skoczkowie spisali się w tym konkursie przeciętnie. Już w pierwszej serii odpadł Kamil Stoch, który skoczył tylko 116,5 m i wyraźnie przegrał pojedynek z Lukasem Hlavą. Małysz nie zachwycił, ale 123 m pozwoliły mu awansować do finałowej serii. Jego przeciwnik w pierwszej serii Fumihisa Yumoto zepsuł skok i nie przekroczył granicy stu metrów. O niespodziankę postarał się Stefan Hula - 118,5 metra wystarczyło do pokonania Andreasa Kuettela. Po pierwszej serii prowadził Simon Ammann. Szwajcar skoczył najdalej - 136 m. Dwa metry bliżej wylądował drugi Janne Ahonen, a trzecie miejsce zajmował Thomas Morgenstern - 133 m. Słabiej spisali się liderzy Austriaków - Andreas Kofler był szósty, a Gregor Schlierenzauer - siódmy.

W drugiej serii Hula poprawił się o kilka metrów. Wynik 124,5 m pozwolił mu awansować na 25. miejsce w klasyfikacji końcowej. Małysz niestety nie skoczył najlepiej - tylko 124 m i spadek w klasyfikacji na 18. pozycję. Austriackich kibiców nie zawiódł Kofler. Po skoku na odległość 133,5 m był prawie pewny zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni. Schlierenzauer uzyskał co prawda o pół metra więcej, ale było to zbyt mało, by pokonać Koflera. Najdalej w finałowej serii poleciał Morgenstern - aż 136 m. Ten wynik dał mu zwycięstwo w konkursie. Prowadzący po pierwszej serii Ammann skoczył słabiej - 131,5 m i spadł na trzecie miejsce. Drugie zajął Janne Ahonen. Fiński weteran był także drugi w klasyfikacji końcowej całego Turnieju.

Zajmujący po trzech konkursach 58. TCS drugie miejsce Schlierenzauer zajął w ostatnich zawodach 6. miejsce i spadł w klasyfikacji końcowej na 4. pozycję. Wyprzedzili go Ahonen i Loitz. Małysz ukończył tegoroczny turniej na dziewiątym miejscu. Posłuchaj relacji Kuby Wasiaka z redakcji Faktów sportowych RMF FM: