Piłkarze Bayernu Monachium rozgromili na wyjeździe Bayer Leverkusen 6:2 i awansowali do finału Pucharu Niemiec. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski! W środę w drugiej parze półfinałowej zmierzą się Schalke 04 Gelsenkirchen i Eintracht Frankfurt.

Lewandowski pokonał golkipera Bayeru już w trzeciej i później w dziewiątej minucie spotkania, dając swej drużynie prowadzenie 2:0. Były to jego gole numer cztery i pięć w tym sezonie Pucharu Niemiec.

Na trafienia Polaka gospodarze odpowiedzieli w 16. minucie, gdy po zamieszaniu pod bramką Bayernu głową celnie uderzył Lars Bender.

Mecz długo był wyrównany i gospodarze wielokrotnie poważnie zagrażali bramce Bayernu. Skrzydła podciął im jednak Thomas Mueller: najpierw, w 52. minucie, wykorzystał sytuację sam na sam i podwyższył prowadzenie na 3:1, a później jeszcze dwukrotnie trafił do siatki (64. i 78.), kompletując hat-tricka.

Jedną bramkę dołożył po stronie Bayernu Hiszpan Thiago Alcantara (61.), z kolei w zespole Bayeru ładnym - i skutecznym - uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Jamajczyk Leon Bailey (72.).

Bayern, który w finale Pucharu Niemiec wystąpi po raz 22., jest na dobrej drodze do zdobycia potrójnej korony: ma już zapewniony tytuł mistrza Niemiec i wciąż szanse na triumf w Lidze Mistrzów - tam w półfinale rywalizować będzie z Realem Madryt.